Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Pierwsze Xiaomi Kite Cup driven By Land Rover już za nami – znamy Mistrzów Polski we Freestylu!

334

Szybko minęły 3 dni pełne wrażeń i sportowej rywalizacji na Szpyrku, czyli Cyplu Rewskim. Na kilometrowej długości piaszczystej plaży, gdzie spotykają się wody Zatoki Puckiej i Zatoki Gdańskiej odbyły się pierwsze zawody w Pucharze i Mistrzostwach Polski w kitesurfingu i wingfoilu w ramach Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover. 

Cypel Rewski nie przywitał nas słońcem, ale zmiennymi warunkami wiatrowymi i deszczem, co mimo wszystko szczęśliwie pozwoliło na rozegranie wszystkich zaplanowanych konkurencji: freestyle, formula kite, arrows open, a nawet kilku wyścigów w nowej dyscyplinie – Wingfoil.

Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 43 polskich kiteboarderów. W najważniejszej dla zawodów rywalizacji – Mistrzostwach Polski we Freestylu, w kategorii Open Mężczyzn po raz piąty zdobył Marek Rowiński. Wśród kobiet trzeci rok z rzędu tytuł mistrzyni Polski obroniła Martyna Konkel, a championem do lat 18-tu został Marcel Stępniewski.

Lekki wiatr wiejący z północnego zachodu pozwolił również na rozegranie aż 20 wyścigów w formule kite. Najszybsi w Rewie byli Magdalena Woyciechowska oraz Maks Żakowski. Wśród młodzieży do lat 17. w konkurencji Arrows Open zwyciężył Jan Koszowski. Historyczne pierwsze wyścigi na wingfoilu wygrał Tomasz Janiak oraz Paulina Ziółkowska.

– Mimo zróżnicowania wiatru w ciągu tych 3 dni – od 6 do 20 węzłów – rozegraliśmy wszystkie konkurencje. Mieliśmy komplet najlepszych riderów walczących o podium, więc rywalizacja była zacięta. Świetne warunki racingowe nie pozwoliły jednak na żaden przypadek w wynikach, na podium stanęli zawodnicy, którzy bez najmniejszych wątpliwości pływali najlepiej w ciągu tych kilku dni. Cieszę się, że mimo granicznego dla freestylu wiatru tę konkurencję również zakończyliśmy z sukcesem – podsumowuje Adam Szymański, dyrektor zawodów i główny sędzia konkurencji formula kite na Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover.

W trakcie wydarzenia organizatorzy, partnerzy i włodarze miasta zachęcali uczestników i dopingujących do wspólnego sprzątania plaży oraz brania udziału w lekcjach edukacyjnych na temat ochrony Bałtyku.

– Rewa, dzięki doskonałym warunkom wiatrowym znana jest pasjonatom sportów wodnych nie tylko z Polski. To jeden z najlepszych akwenów w Europie. Można powiedzieć, że kiteboarding stał się już jej znakiem rozpoznawczym, co widać również po liczbie szkółek w okolicy. Dlatego jako gmina wspieramy Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover – komentuje Marcin Majek wójt gminy Kosakowo.

W przerwie między zawodami można było zapoznać się z najnowszymi produktami Xiaomi, a także wygrać je w organizowanych dla plażowiczów i kibiców konkursach. Fani motoryzacji mogli sprawdzić możliwości nowego Land Rover Discovery Sport podczas jazd próbnych. Można było przetestować również inne modele Land Rovera i zobaczyć jak sprawdzają się w nadmorskich i piaszczystych warunkach.

Kolejne zawody:
30 lipca – 1 sierpnia, KRYNICA MORSKA, Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu;
13 – 15 sierpnia, PUCK, Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu i Mistrzostwa Polski w Formule Kite

źródło: www.xiaomikitecup.pl 

zostaw komentarz