Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

Seiko wspiera ochronę środowiska morskiego łącząc siły z PADI AWARE Foundation

355

Szacunkowe dane dotyczące zanieczyszczenia środowiska morskiego wskazują, iż do 2025 roku do oceanu dostanie się ponad 250 milionów ton odpadów sztucznych. Szkody spowodowane zanieczyszczeniami rosną każdego roku, a ich wartość szacuje się nie tylko w miliardach dolarów, ale i w coraz większej ilości ginących zwierząt morskich.

 

Nurkowe należą do tych osób, którzy często jako pierwsi mają możliwość obserwowania stopniowego zanieczyszczania środowiska wodnego. Z tego też powodu, powstał program PADI AWARE, Dive Against Debris, który jest jednym z największych ruchów społecznych wspierających ochronę wód. W swoich zasobach organizacja zgromadziła największą na świecie ilość informacji dotyczących zanieczyszczeń morskich. Obecnie baza obejmuje ponad 70 000 zgłoszeń nurków, w ramach których usunięto ponad 2 miliony zanieczyszczeń i uratowano 10 000 zwierząt morskich. Tak duża baza informacji, może mieć szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, iż ponad 90% odpadów spoczywa na dnie.

 Firma Seiko, wspomagając finansowo program PADI wspiera jednocześnie lokalne działania centrów nurkowych i kurortów na rzecz ochrony wód. Wsparcie to przyczyni się również do dalszego wdrażania kampanii promujących środki ochrony na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Źródło: Seiko

zostaw komentarz