Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Seiko wspiera ochronę środowiska morskiego łącząc siły z PADI AWARE Foundation

1 161

Szacunkowe dane dotyczące zanieczyszczenia środowiska morskiego wskazują, iż do 2025 roku do oceanu dostanie się ponad 250 milionów ton odpadów sztucznych. Szkody spowodowane zanieczyszczeniami rosną każdego roku, a ich wartość szacuje się nie tylko w miliardach dolarów, ale i w coraz większej ilości ginących zwierząt morskich.

 

Nurkowe należą do tych osób, którzy często jako pierwsi mają możliwość obserwowania stopniowego zanieczyszczania środowiska wodnego. Z tego też powodu, powstał program PADI AWARE, Dive Against Debris, który jest jednym z największych ruchów społecznych wspierających ochronę wód. W swoich zasobach organizacja zgromadziła największą na świecie ilość informacji dotyczących zanieczyszczeń morskich. Obecnie baza obejmuje ponad 70 000 zgłoszeń nurków, w ramach których usunięto ponad 2 miliony zanieczyszczeń i uratowano 10 000 zwierząt morskich. Tak duża baza informacji, może mieć szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, iż ponad 90% odpadów spoczywa na dnie.

 

Firma Seiko, wspomagając finansowo program PADI wspiera jednocześnie lokalne działania centrów nurkowych i kurortów na rzecz ochrony wód. Wsparcie to przyczyni się również do dalszego wdrażania kampanii promujących środki ochrony na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Źródło: Seiko

zostaw komentarz