Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Scubajet – osobisty napęd płetwonurka

1 813

Wielu z nas pomyśli w tym momencie o skuterze i będzie miało rację. Ponieważ to urządzenie pomimo swoich rozmiarów jest podwodnym skuterem, oczywiście nie jest to Suex, ale warto przyjrzeć się temu bliżej.

 

Urządzenie zaprojektowane jako napęd do zastosowania w kajakarstwie, paddleboardingu, i kilku innych sportach wodnych znalazło swoje miejsce i w nurkowaniu.

Scubajet czarny niepozorny mający 80 centymetrów cylinder o wadze około 2,4 kg, napędzany jest za pomocą silnika elektrycznego chłodzonego wodą o mocy 3,1 kW. Napęd umieszczony wewnątrz cylindra zasilany jest akumulatorem o mocy 1000 watów.  Urządzenie może pracować także na większej baterii zewnętrznej np. 3000 W.

 

Po zamontowaniu skutera, sterujemy nim za pomocą bezprzewodowego pilota z trzema przyciskami, pozwalającymi również na ustawienie prędkości. Skuter posiada automatyczny wyłącznik odcinający zasilanie, w przypadku wyjęcia z wody lub w momencie gdy zbyt daleko znajdzie się od pilota.


Dive-Adapter

Do dyspozycji mamy trzy prędkości małą, zoptymalizowaną pod kątem żywotności baterii i dużą. Prędkość maksymalna to około 6 węzłów czyli 11 km/h. Czas poruszania się na jednym naładowaniu baterii to około 90 minut.

 

Szacowana cena detaliczna Scubajet wynosi 1.430 dolarów. Projekt jest w trakcie kampanii na Kickstarter

zostaw komentarz