Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Wyłoniono zwycięzców międzynarodowego konkursu BigPicture

2 398

Kalifornijska Akademia Nauk wybrała najpiękniejsze prace nadesłane w tym roku.

 

 

Siódmy już z rzędu konkurs zgromadził ponad 6400 chętnych z 65 krajów. Prace zgłaszano w siedmiu kategoriach: Sztuka przyrody; Morskie życie; Skrzydlate życie; Krajobrazy, pejzaże wodne i flora; Ziemna dzika przyroda; Ludzka natura; i fotograficzna opowieść: Koegzystencja. Zdobywcy pierwszego miejsca w siedmiu oficjalnych kategoriach otrzymali po 1000 dolarów. 

Główna nagroda 5000 dolarów została przyznana brytyjskiemu fotografowi Andy’emu Parkinsonowi za jego genialny pracę „Zajęcza kulka”.

 

 

W kategorii “Morskie życie” za pracę “Frozen Mobile Home” główną nagrodę otrzymał Greg Lecoeur z Francji.

 

 

W kategorii “Ziemna dzika przyroda” za pracę “Polowanie na gepardy w masajskim Mara” główną nagrodę otrzymała Yi Liu z Pekinu, Chiny.

 

W kategorii “Skrzydlate życie” za pracę “Łyk” główną nagrodę otrzymał Piotr Naskrecki z Cambridge, Stany Zjednoczone.

 

W kategorii “Krajobrazy, pejzaże wodne i flora” za pracę “Rosiczka” główną nagrodę otrzymał Edwin Giesbers z Nijmegen, Holandia.

 

 

W kategorii “Sztuka przyrody” za pracę “Przerwa w śniegu” główną nagrodę otrzymał Juan Jesús Gonzále z Ahumada z Málaga, Hiszpania.

 

W kategorii “Ludzka natura” za pracę “Złapany przez koty” główną nagrodę otrzymał Jak Wonderly z Sebastopol, Stany Zjednoczone.

 

 

W kategorii “Fotograficzna opowieść: Koegzystencja” za pracę “Wojownicy stróże“” główną nagrodę otrzymała Ami Vitale z Missoula, Stany Zjednoczone.

 

źródło: bigpicturecompetition

W kategorii “Morskie życie” więcej prac można zobaczyć w galerii:

 

zostaw komentarz