Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Odkryj 27 naturalnych zjeżdżalni pośrodku lasu tropikalnego

1 000

Północne wybrzeże Republiki Dominikańskiej to raj dla miłośników przyrody oraz osób spragnionych przygód.

Główną atrakcją regionu  jest rezerwat przyrody Damajagua, gdzie znaleźć można w wiecznie zielonym lasie tropikalnym, niedaleko miasta Puerto Plata. Jest to unikatowy system dwudziestu siedmiu wodospadów, z których można zjeżdżać bezpośrednio do odświeżających lagun.
Rezerwat leży 10 km od Puerto Plata i jest uważany za jedną z największych atrakcji regionu. Damajagua to rów tektoniczny, w którym woda wyżłobiła siedmiokilometrowy kanion z wodospadami. W sumie 27 kaskad spada aż z wysokości 11 m do naturalnych jeziorek o głębokości ok. siedmiu metrów.

Wizyta w rezerwacie jest możliwe tylko w obecności doświadczonego przewodnika. Przygoda zaczyna się w momencie, kiedy dojdziecie do ostatniego wodospadu, skąd rozciąga się przepiękny widok na las deszczowy i okoliczne góry. Czeka tu na was przepływanie przejrzystą rzeką, ekscytujące skoki do wody i pływanie pod ścianami wody. Na bardziej stromych odcinkach pomogą wam przewodnicy, którzy także wytłumaczą, jak ześlizgiwać się z wodospadu jak po zjeżdżalni. Wstęp do rezerwatu kosztuje około 21 zł. Wycieczka zorganizowana z biura podróży obejmuje przewodnika, wypożyczenie kasku i kamizelki ratunkowej, dojazd tam i z powrotem, jedzenie.

Rezerwat przyrody Damajagua to nie tylko szaleństwa w wodzie. Można także podziwiać wiele pierwotnych gatunków drzew i krzewów, które rosną tylko tutaj, a także rzadkie gatunki endemicznych ptaków, płazów, gadów, ryb, skorupiaków czy owadów. O ile chcecie uniknąć tłumów turystów, najlepiej przyjechać przed południem. Park jest otwarty codziennie od 8.30 do 16.00.

Północne wybrzeże Republiki Dominikańskiej oferuje wyjątkowe warunki do uprawiania sportów wodnych. Na plaży Cabarete, tzw. „Metropolii Kiteboardingu“, co roku w lipcu odbywają się mistrzostwa w sportach ekstremalnych. Ulubione formy aktywności to nurkowanie, trekking czy jazda na rowerze górskim. Jeśli interesuje was historia i zabytki z epoki kolonialnej i wiktoriańskiej, powinniście odwiedzić Puerto Plata.
Zakwaterowanie na północy jest zwykle tańsze niż w innych regionach. Luksusowy hotel all-inclusive dla dwóch osób kosztuje ok. 100 USD. Zakwaterowanie bez wyżywienia w okolicach Puerto Plata kosztuje ok. 15 USD.
info: Centrala Turystyczna Republiki Dominikańskiej
zostaw komentarz