Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Trwa rekrutacja na obóz Morświn 2013!

51

„Morświn 2013″ to przygodowy letni obóz edukacyjny, na młodzież z całego kraju będzie poznawać zagadnienia z szeroko rozumianej oceanografii. Jest to projekt non-profit.

Trwa rekrutacja na obóz Morświn . Obóz odbędzie się w terminie 01/08/2013 – 16/08/2013 nad Bałtykiem, na Stanicy ZHP „Róża Wiatrów” w Szklanej Hucie w województwie pomorskim. Przedsięwzięcie adresowane jest do młodych miłośników morza oraz życia morskiego. Zajęcia obozowe będą prowadzone przez specjalistów i nastawione na poznawanie oceanów w zabawie oraz podczas rekreacji.

 

Uczestnicy dowiedzą się między innymi o zwierzętach żyjących w głębinach, o tym co zagraża życiu podwodnemu i jak wyglądało zanim człowiek pojawił się na Ziemi, dlaczego woda morska jest słona, jak bada się oceany, a także o tajemnicach i skarbach skrywanych przez wraki. Obóz będzie bardzo różnił się od lekcji szkolnych. My stawiamy na przygodę, rekreację, zabawę, eksperymenty, warsztaty w terenie, gry, konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz projekty realizowane w małych grupach przez uczestników.

 

Przewidujemy też wycieczki w ciekawe miejsca związane z wodą, morzem i zwierzętami morskimi. Poza programem oceanograficznym uczestników będą czekać ogniska z gitarą, wieczory filmowe, gry w terenie i wiele innych atrakcji od lat tak nieodzownie kojarzonych z letnimi obozami. Każdy, kto zgłosi się na obóz, będzie mógł jeszcze przed wyjazdem zaproponować dodatkowe zajęcia, w których chciałby uczestniczyć, a my spróbujemy choć część z nich zorganizować. Chcemy, aby uczestnicy miło wspominali nasz wyjątkowy obóz jednocześnie wynosząc z niego wiedzę oceanograficzną.

Dodatkowo w programie:
• Warsztaty fotograficzne – fotografowanie przyrody
• Warsztaty krótkofalarskie – nawiązywanie łączności radiowych ze statkami, stacjami badawczymi oraz wyspami
• Kurs pierwszej pomocy
• Zajęcia o programach ochrony ssaków morskich w Polsce prowadzone przez WWF Polska
• Snorkeling – podstawy nurkowania z rurką – zajęcia prowadzone przez Centrum Techniki Nurkowej „Piórewicz” z Gdyni.

Planowane wycieczki:
• Akwarium Gdyńskie – zajęcia edukacyjne i zwiedzanie
• Ocean Park we Władysławowie
• Fokarium Stacji Morskiej w Helu

„Morświn 2013” organizowany jest przez ZHP Polkowice przy współpracy z organizacjami i instytucjami związanymi z morzem.

Koszt uczestnictwa: 1450 zł (bez kosztów dojazdu)

Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że w przypadku organizacji ogólnopolskich obozów najlepiej sprawdza się dojazd uczestników we własnym zakresie. Dlatego koszt dojazdu nie jest wliczony w odpłatność uczestników. Przed obozem umożliwimy uczestnikom wymianę kontaktów, aby ułatwić znalezienie kompanów do podróży tym, którzy chcą przyjechać w grupie. Z doświadczenia wiemy też, że uczestników często przywożą rodzice.

Zakwaterowanie: kilkuosobowe namioty, łóżka – kanadyjki

Bieżące informacje o projekcie na stronie: www.facebook.com/morswin2013

Wszelkie pytania można kierować do Eweliny Heil, która zajmuje się programem obozu.ewelina.heil@polkowice.zhp.pl

zostaw komentarz