Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

17

Ekologiczna i luksusowa pływająca wyspa zaprojektowana przez Michele’a Puzzolantego może się okazać przyszłością turystyki.

Całkowicie zasilany przez energię słoneczną ekskluzywny hotel wyposażony będzie we wszystkie wygody, których potrzeba, by spędzić wymarzone wakacje: baseny, pokoje z podwodnymi widokami, marinę i lądowisko dla śmigłowców. Pomysłodawcą projektu jest Michele Puzzolante.

Pływający hotel przyszłością turystyki 2

Pływające jednostki będą oferować piękne widoki na powierzchni oraz pod wodą, źródło obrazu: dailymail.co.uk

Futurystyczny design projektu jest tak przekonujący, że pojawił się pomysł, by nie został tylko mrzonką projektantów. Jego realizacja zamknęłaby się jednak prawdopodobnie w zaporowej cenie 145 mln brytyjskich funtów.

Wakacyjne apartamenty unoszące się na wodzie będą miały luksusowe sypialnie, słoneczne tarasy, baseny z widokami oraz podwodne pomieszczenia, z których można będzie oglądać podwodne życie oceanu.

Pływający hotel przyszłością turystyki 6

Pływające domy, źródło obrazu: dailymail.co.uk

W planach może być stworzenie całego kompleksu luksusowych pływających hoteli, ktore stworzyłyby pewnego rodzaju futurystyczne zagłębie turystyczne związane z morzem.

Pływający hotel przyszłością turystyki 3

Luksusowe marzenie: łazienka z wanną jacuzzi oraz sypialnie z wielkimi łożami, źródło obrazu: dailymail.co.uk

Rozwiązaniem mającym ułatwić zrealizowanie projektu większego skupiska takich hoteli ma być technologia, która pozwoli je szybko składać z gotowych prefabrykowanych elementów.

Pływający hotel przyszłością turystyki 5

Przeszklone wnętrza zapewnią panoramiczne widoki, źródło obrazu: dailymail.co.uk

Projekt wzbudził zainteresowanie na świecie i niedługo może się stać niezwykle popularny. Największą przeszkodą w jego realizacji wydaje się cena.

zostaw komentarz