Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Kemping nad Pilicą w Warce – z zamiłowania do kajaków

533

Historia Kempingu nad Pilicą, od wielu lat związana jest z miłośnikami kajakowego wypoczynku. I nie ma się czemu dziwić.

W weekendowe, wydawać by się mogło, leniwe poranki na ulicach Warki napotykamy kilkuosobowe grupy z wiosłami i w kamizelkach, zmierzające w stronę rzeki.

Pilica jest niewątpliwie atrakcyjną turystycznie częścią miasta.

Sam Kemping nad Pilicą od zeszłego roku przeżywa swój renesans, a to za sprawą nowych właścicieli, którzy postawili na kajakowe, rodzinne wakacje nad Pilicą.

 

Docenili to już turyści zarówno z polski jak i z zagranicy, zadowoleni z infrastruktury i standardu ośrodka.

 

Bowiem do dyspozycji klientów jest 40 miejsc noclegowych w domkach, powierzchnia z przeznaczeniem na pole namiotowe i 80 stanowisk z przyłączami dla użytkowników kamperów.

Nie zabrakło również miejsc na ogniska i do przyrządzania posiłków na łonie natury.

W budynku sanitarnym do dyspozycji są nowocześnie wyposażone obszerne łazienki z bieżącą ciepłą i zimną wodą przez całą dobę, toalety, a wszystko to bez dodatkowych opłat. Dla wygody klientów przygotowano również 120 miejsc noclegowych w hotelu, który znajduje się niedaleko kempingu.

 

Dla nowych właścicieli misją przewodnią kempingu jest rodzinny wypoczynek. Na ternie ośrodka zadbano również o atrakcje dla naszych pociech. Zainstalowano zjazd linowy, plac zabaw, trampolinę ciesząca się niesłabnącą popularnością i domki. Jest również boisko, miejsce na gry i zabawy. Dla wielu rodziców jest to świetne uatrakcyjnienie letniego wypoczynku.

Bar ze słynnym już żurkiem i smakowitą wątróbką stanowi bardzo aromatycznie uzupełnienie klimatu.

Dopełnieniem wakacyjnego wypoczynku są oczywiście spływy Pilicą. Spokojna, szeroka rzeka z zakolami i czystymi piaszczystymi zakątkami, idealnie wpisuje się w klimat aktywnego, wodnego wypoczynku. Na fanów spływów indywidualnych jak i grup, na terenie kempingu, do dyspozycji są kajaki dla 100 osób.

 

Trasy i czas naszego wypoczynku możemy wybrać sami w zależności od naszych wakacyjnych upodobań.

Od krótkiej, trwającej godzinę, na odcinku 4 kilometrów – Niemojewice  – Warka, czy trwającej 2 godziny Lechanice- – Warka do trwających cały dzień Białóbrzegi -Warka.

Oczywiście, dla wytrawnych fanów kajakowego pływania są również trasy dwudniowe z możliwością noclegu np. Białobrzegi – Warka – Warka – Miniszew – o długości 45 kilometrów.

 

Warecki Kemping nad Pilica, położony w centralnej Polsce 60 km od Warszawy, idealnie nadaje się na letni zarówno weekendowy jak i dłuższy wypoczynek.

 

Zapewne najlepszym tego świadectwem są rokrocznie powracający turyści, nie tylko z Polski ale i z zagranicy, którzy upodobali sobie klimat rzeki i miasta.

 

Kontakt: http://kemping-nad-pilica.pl/

zostaw komentarz