Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

- Ad -

Jak zabezpieczyć aparat przed wilgocią i zalaniem w obudowie podwodnej?

108

- Ad -

Podczas robienia zdjęć pod wodą zdarza się zawilgocenie obiektywu czy elektroniki. Zdarza się i najgorszy możliwy scenariusz, czyli zalanie obudowy.

  Do zabezpieczenia często używa się granulatów w saszetkach do pochłaniania wilgoci, które nie spełnią niestety takiego zadania w przypadku dostania się wody do obudowy. Domowych patentów jest kilka, lecz jak to w życiu bywa, nie zawsze urzeczywistniają one nasze oczekiwania.  

Saszetki absorbujące wodę 

Firma leak Insure właśnie wypuściła na rynek saszetki pochłaniające wodę. Woreczki wypełnione są bardzo chłonnymi granulkami, które pochłaniają wodę słodką, powiększając się do 400 razy. Zapobiegają zamgleniu obiektywu, pochłaniają wilgoć, chroniąc elektronikę. Wchłaniają wodę, dzięki czemu uzyskujemy cenny czas na zakończenie nurkowania i wyciągniecie aparatu z obudowy.   Zaprojektowano je tak, by pasowały do większości obudów podwodnych. Dostępne są w 3 rozmiarach: do kompaktów, lustrzanek i kamer video.       Cena 12 saszetek do lustrzanek to koszt 14,99 funtów. Cena 16 saszetek do GoPro to koszt 9,99 funtów. Warto obejrzeć film, aby przekonać się, jak działają.   źródło: leakinsure.com
zostaw komentarz

- Ad -