Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Napęd strumieniowy do desek SUP i kajaków

HydroJet w nowej odsłonie

10 602

Ogromną przyjemnością zarówno dla kajakarzy, jak i fanów paddleboardingu jest możliwość spływania trasami wodnymi przy akompaniamencie szumiącej wody i pięknych, często trudno dostępnych widoków. Jest to forma wypoczynku, z której w okresie letnim korzysta całkiem spora ilość osób.

 
Są jednak i tacy, dla których krótkie letnie eskapady to stanowczo za mało, i wybierają znacznie dłuższe wojaże. To właśnie dla nich HydroJet może być bardzo przydatnym urządzeniem.

 

HydroJet napęd do kajaka SUP kajaki Paddleboarding
 
Stworzona przez entuzjastów sportów wodnych nowa wersja HydroJet z napędem strumieniowym powstała na bazie silnika elektrycznego o wadze 15 kg, zasilanego akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 44 000 mAh.

 

Urządzenie przymocowuje się za pomocą systemu pasów do tylnej części kajaka czy supa. Sterowanie odbywa się za pomocą dołączonego bezprzewodowego pilota. Maksymalna prędkość, z jaką może poruszać się nasz pływający sprzęt, to około 17 mph (27 km/h). Jedno ładowanie wymiennego akumulatora pozwala na pracę przez około 80 minut.
 
Wodoodporny pilot sterujący urządzeniem posiada normę IP68, co oznacza, że może się przez 30 minut moczyć się do 1,5 m  głębokości bez przeciekania. Jeśli zdarzy nam się spaść z deski, to nasza kąpiel nie spowoduje problemów, a HydroJet zatrzyma się, gdy tylko kciuk zwolni przełącznik przepustnicy pilota.
 
HydroJet jest przedmiotem kampanii na Kickstarter
 

 

zostaw komentarz