Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Pierwsze Mistrzostwa Austrii w river surfingu

75

Pierwsze austriackie mistrzostwa w river surfingu.

Na sztucznych, stojących falach, praktycznie w samym sercu austriackiej stolicy, o tytuł mistrzowski rywalizują zawodnicy w kilku kategoriach m.in. Open Men, Open Women, Masters oraz Juniors.

Warto przeczytać:

Po 14 tygodniach projekt 3CityWave, który umożliwiał wodne szaleństwo na desce przy Schwarzenbergplatz w Wiedniu dobiegł końca. Jeszcze przed zakończeniem pierwszego sezonu odbędą się austriackie mistrzostwa na tzw. stationary wave. Udział zapowiedzieli najlepsi surferzy austriaccy m.in. Kathrin Gappmayr czy Lukas Haigermoser, ale zgłoszonych jest już ponad 50 uczestników.

Każdy będzie miał łącznie 8 minut aby wyczarować na falach najbardziej spektakularne, kreatywne, a zarazem trudne figury i triki. Oceniany będzie styl, techniczny stopień trudności ale też płynne przejście z jednej figury do drugiej podczas całości występ.

Ood godz. 9.00. trwać będą kwalifikację. Finały podczas których dowiemy się komu przypadnie tytuł pierwszego austriackiego mistrza w młodej historii river surfingu, o godz. 16.00Na kibiców czeka moc sportowych emocji, program muzyczny oraz strefa chill out.

river-surfingu-kreitner-partner2
fot.:© kreitner & partner


Kilka dni po wiedeńskich zmaganiach odbędą się w Portugalii tradycyjne Mistrzostwa Austrii w surfowaniu tym razem już na wodach morskich.

Mistrzostwa Austrii w river surfingu
Wiedeń/ Schwarzenbergplatz,
17.09.2016 od godz. 9.00
żródło:  Biuro Miasta Wiednia

zostaw komentarz