Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Jak zrobić dobre zdjęcia smartfonem?

43

DxO One to przystawka, dzięki której zrobimy zdjęcia tej samej jakości co lustrzanką cyfrową.

W DxO mamy tę  możliwość wykorzystując dobry obiektyw, matryce i  ciekawe algorytmy, a poprzez darmowe aplikacje, za pomocą  iPhona lub iPada mamy do dyspozycji panel sterowania i podgląd.

Nasz One wyposażony jest w aluminiowy korpus, 32-mm obiektyw asferyczny, 20,2 megapiksela matrycę z 1-calowym sensorem CMOS 20,2-MP BSI. W panelu sterowania za pomocą aplikacji możemy  dostosować ustawienia np. przysłony od F / 1.8 do f / 11, co przy słabym świetle i dobrej matrycy, jaką tu zastosowano, pozwala nam na zrobienie zdjęć  całkiem dobrej jakości. Mamy też do dyspozycji migawkę o szybkości od 15s do 1 / 8000s, czy ISO w zakresie od 100 do 51200. Obrazy zapisywane są w formacie RAW, JPG  na karcie microSD w DxO, można je także zapisywać bezpośrednio w smartfonie.

Dostępne jest wiele trybów fotografowania, od pełnej automatyki po obsługę manualną. W DxO zastosowało m.in. nowość w postaci trybu SuperRAW, czyli zrobione sekwencyjnie kilka ujęć, za pomocą dołączonego algorytmu, zostaje złożone  w jednego RAW-a.

Zapis video to 1080p / 30fps i 720p / 120fps.

Wiele zalet przystawki nie przysłoni jednak i wady, którą jest cena,  599 dolarów.

żródło: dxo.com
zostaw komentarz