Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Maska pełna gadżetów czy innowacja w nurkowaniu?

663

Zaawansowana technologicznie maska do nurkowania, posiadająca zintegrowaną latarkę, kamerę, wyświetlacz Head-Up, system komunikacji nurek-nurek, w wodoodpornej obudowie, czyli Scubus S.

 

Dodatkowe gadżety przytwierdzone do masek, na dłuższą metę, nigdy nie zrobiły szału na rynku. Chyba nie mamy zbyt wielkiego zaufania do udziwnień związanych z ABC. O ile, aparat czy wyświetlacz zintegrowany, jako ciekawostka sprzętowa, ma już swoją przeszłość, to zintegrowany system komunikacji jest wart zainteresowania.
Pierwsze spojrzenie na nowość ..
Na początek, przyjrzymy się całości. Wbudowana kamera HD do nagrywania w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę lub 720p przy 60 klatkach na sekundę. Obiektyw o kącie widzenia 135 stopni (GoPro ma 170 stopni), matryca  12 megapikseli, pamięć wewnętrzna 16 GB.
Dodatkowo latarka LED, która może przydać się jako zapasowa, ale tylko do 40 metrów głębokości.
Wyświetlacz Head-Up, uruchamiany za pomocą prawego oka, udostępniający kilka informacji w postaci cyfrowej, pokazuje czas pobytu pod wodą, głębokość, aktualną temperaturę wody, jak również informacje o tym, czy kamera działa. Fan może i duży, ale czy tylko o to chodzi?

zostaw komentarz