Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Podwodny Mini Gladius – mniejszy, lżejszy i tańszy

1 168

Zwiększająca się systematycznie ilość propozycji na rynku dronów pokazuje, że tematyka cieszy się niesłabnącą popularnością.

Dzięki konkurencyjnym produktom możemy zetknąć się z coraz ciekawszymi i bardziej zaawansowanymi dronami. Zapewne tak można powiedzieć o najnowszym Gladiusie firmy Chasing Innovations.

Gladius Mini dron
Gladius Mini dron

Mniejszy, lżejszy i tańszy Gladius Mini

Posiada w zanadrzu kilka innowacji niedostępnych we wcześniejszych modelach. Jednym z istotnych argumentów przemawiających za nowszym modelem jest jego waga wynoszącą 2,5 kg, przy wielkości 384 x 224 x 137 mm, w porównaniu ze starszym bratem, który waży 3,2 kg, a jego wymiary 432 x 269 x 112 mm są nieco większe, i tu zaczyna być ciekawie. Zmiany nie wpływają na maksymalną głębokość zanurzenia, które wynosi w obydwu modelach nadal 100 metrów.

Gladius Mini dron
Gladius Mini dron

Udoskonalony
Jedną z największych innowacji, jakie daje się zauważyć w urządzeniu, jest możliwość zmiany konta toru poruszania się. Mini wyposażony jest nie w 4 jak większość dronów, a w 5 silników sterujących.

Gladius Mini dron
Gladius Mini dron

Dwa do napędu poziomego, dwa pionowego i dodatkowy pionowy ster strumieniowy umieszczony z tyłu. Zastosowanie tego rozwiązania pozwoliło na poruszanie się w odchyleniu około 45 stopni. W praktyce oznacza to możliwość poruszania się pod kątem, a nie tak jak w większości modeli, zmiana kierunku wymusza następnie wyrównywanie toru, po jakim urządzenie się porusza.

 

Mini, pomimo że najlżejszy i mniejszy dysponuje większą baterią. Jej pojemność pozwala na ciągłą pracę urządzenia przez 2 godziny.

Gladius Mini dron

 

Zmiana wielkości i wagi nie wpłynęła na inne parametry

Urządzenie porusza się z prędkością 4 węzłów na godzinę, (2 m/s), wyposażone jest w podwójne reflektory Led, i kamerę 4K / 30fps / z 12-megapikselową matrycą.

Klatki zapisywane są na karcie SD, natomiast wideo w czasie rzeczywistym przesyłane jest strumieniowo za pośrednictwem kabla komunikacyjnego, w jakości 720p do jednostki bębnowej. Użytkownik kontaktuje się bezpośrednio z jednostką bębnową, za pomocą aplikacji iOS / Android na smartfonie, poprzez Wi-Fi.

Gladius Mini dron

Bęben kablowy możemy zamontować na boi, co pozwoli znacznie zwiększyć odległość pracy urządzenia. Joystick, za pomocą którego kontrolujemy drona, również komunikuje się z bębnem.

Pozostaje nam już tylko porównanie cen
Obecnie Mini w przedsprzedaży można zamówić już w cenie 1 099 USD. Planowana cena detaliczna to 1,299 USD, natomiast Advanced Pro 1,799 USD.

Źródło: Chasing Innovation

 

zostaw komentarz