Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Atlantis – podwodny cmentarz

1 918

Krystalicznie czysta woda, sztuczna rafa położona w niewielkiej odległości od wybrzeża Key Biscayne na Florydzie. Kilkanaście metrów pod powierzchnią wody leży “mityczna Atlantyda”.

 

Powstały na 60 tysiącach metrów kwadratowych dna oceanu cmentarz „Neptune Memorial Reef” jest miejscem jedynym w swoim rodzaju.

To połączenie parku rzeźb, morskiego środowiska, muzeum i miejsca pamięci. Przepiękne rzeźby i kolumny powstałe z mieszanki cementu i szczątków skremowanych ludzi, zdobią sztuczną rafą dno oceanu.

Każde z postawionych pod woda ławeczek, muszli, lwów, kolumn czy morskich zwierząt uwiecznione jest miedzianą tabliczką.

 

 

 

Na dzień dzisiejszy cmentarz jest w stanie pomieścić 250 000 osób. Dostęp do pomników pamięci jest bezpłatny i dla wszystkich, nurków, żeglarzy i łodzi czarterowych.

 

Wybranie miejsca ostatniego spoczynku tak niesamowitego, może wyglądać dziwnie. Biorąc jednak pod uwagę, jaki mamy wybór do dyspozycji, można pokusić się o stwierdzenie, że Atlantis jest mitycznym miejscem odpoczynku, błękitnym rajem.

Koszty spoczynku zaczyna się od 1999 dolarów.

 

źródło: Miami Herald

 

zostaw komentarz