Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Gorączka Sobotniej Nocy

272

Entuzjaści basenowych zmagań, łączcie się!

W styczniu 2014 w Gdańsku odbędzie się II edycja turnieju hokeja podwodnego Gorączka Sobotniej Nocy. Gdański Klub Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki jest organizatorem i tak jak w zeszłym roku ma duże szanse na zwycięstwo. Prócz drużyn z kraju, przyjadą teamy z Portugalii i Słowenii, które mogą pokrzyżować plany Fok.

bluelife.pl hokej podwodny 2
Zainteresowanie hokejem podwodnym w Polsce rośnie i dyscyplina ta rozwija się dynamicznie. Zasady są proste – 10-osobowa drużyna stara się wbić krążek do bramki przeciwnika. Obowiązkowe są sprzęt ABC, rękawica, kijek i chęć do gry. Gra toczy się na dnie basenu wg międzynarodowych przepisów CMAS.

bluelife.pl hokej podwodny_0
W Polsce w hokeja grają w Trzebnicy, Bełchatowie, Siemanowicach Śląskich, Wrocławiu, Dębicy, Gdyni i Gdańsku. Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają do spróbowania swych sił w tej dyscyplinie. Więcej informacji na stronach poszczególnych klubów oraz na Facebooku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chętnych do obejrzenia turnieju na żywo organizatorzy zapraszają na basen gdańskiego MOSiR-u, ul. Chałubińskiego 13, 11 stycznia 2014 o godz. 19. Będzie też możliwość obejrzenia meczów bezpośrednio na stronie internetowej www.hokejpodwodny.pl

Gorączka sobotniej nocy w Gdańsku
Podczas turnieju hokeiści wspomogą w corocznej akcji Jurka Owsiaka – wezmą udział w 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fot.: Maciej Bujalski i Krzysztof Maczkowiak

zostaw komentarz