Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

GWA Wingfoil World Cup 2024 — Tarifa

Nia Suardiaz  i Chris Macdonald  na podium

GWA Wingfoil World Cup 2024
43

Sezon 2024 GWA Wingfoil World Tour miał swój drugi przystanek w hiszpańskiej Tarifie. To legendarne miejsce do surfowania okazało się idealnym gospodarzem dla GWA Wingfoil World Cup, oferując doskonałe warunki wiatrowe do pokazania  spektakularnych umiejętności zawodników.

 

Triumf Nii Suardiaz na Rodzimych Wodach

Nia Suardiaz, aktualna mistrzyni świata w Surf-Freestyle, umocniła swoją pozycję, zwyciężając na GWA Wingfoil World Cup w Tarifie. Hiszpanka, mająca zaledwie 17 lat, pokazała swoje umiejętności przed rodziną i przyjaciółmi, co dodało jej dodatkowej motywacji. Suardiaz rozpoczęła finałowy heat od imponującego backflipa, który przyniósł jej 7,33 punktów. Od tego momentu nie oglądała się za siebie, osiągając łączny wynik 19,86 z możliwych 30 punktów.

 

GWA Wingfoil World Cup 2024

Chris Macdonald — Dominacja na Światowej Scenie

Amerykański mistrz świata Chris Macdonald również nie zawiódł oczekiwań. 18-letni zawodnik zdominował zawody w Tarifie, zdobywając kolejne zwycięstwo w sezonie po triumfie w Mondial du Vent w Leucate, Francja. Macdonald, mimo kilku wczesnych upadków, szybko odzyskał pewność siebie, wykonując innowacyjne triki, w tym Backmobe 3, który przyniósł mu 9,43 punktów i zapewnił zwycięstwo.

GWA Wingfoil World Cup 2024
GWA Wingfoil World Cup 2024

Tarifa — Europejska Stolica Sportów Wodnych

Tarifa, europejskie centrum sportów wiatrowych i wodnych, oferuje znacznie więcej niż tylko wiatr i fale. To miejsce, które przyciąga zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, oferując niezapomniane wrażenia i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

 Zarówno Suardiaz, jak i Macdonald, pokazali, iż są w doskonałej formie, co stawia ich w roli faworytów w kolejnych przystankach tegorocznego kalendarza GWA Wingfoil World Tour. 
 

 Wyniki

Mężczyźni
Kobiety
1| Christopher MacDonald (USA)
1| Nia Suardiaz (ESP)
2| Axel Gerard (FRA)
2| Bowien van der Linden (NED)
3| Bastien Escofet (FRA)
3| Mar de Arce (ESP)