Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Jamajka- Don’t worry, be happy

1 620

W każdym z nas tkwi odrobina hedonisty poszukującego energii, ekscytacji i przyjemności.
Na Jamajce kitesurferzy mogą delektować się idealnymi wiatrami, piaszczystymi plażami i ciepłą wodą.

Turystyczne centrum Jamajki – Montego Bay – Miasto położone w północno-zachodniej części wyspy nad Morzem Karaibskim, stolica bezcłowych zakupów otoczona malowniczym pasmem niskich gór. Znaleźć można tam szeroki wybór restauracji, klimatyczne zakątki, tradycyjne stragany – wszystko to przesiąknięte dźwiękami reggae i pozytywnymi wibracjami dancehallu. Rzadki brak wiatru nikomu nie zniszczy wakacji. Wachlarz możliwości jest olbrzymi, od wypoczynku w hamaku na plaży, poprzez udział w safari, nurkowanie, na jeździe konnej skończywszy. Bogactwem naturalnym Jamajki są wapienne labirynty, wodospady, tryskające źródła wód mineralnych, które mają lecznicze właściwości. Ludzie żądni kulturowych wrażeń powinni udać się do stolicy Jamajki, Kingston, by odwiedzić przynajmniej Muzeum Boba Marleya.

[FMP]

jamajka7

Na wschód od wybrzeża, niedaleko Montego Bay, leży Bounty Bay. Wymarzone miejsce dla każdego adepta kitesurfingu niezależnie od stopnia doświadczenia: płaska woda w zatoce, fale zaczynające się dopiero 300 metrów od plaży, na rafie. Piaszczyste dno, płytka woda oraz wiatry side-onshore, to warunki idealne do nauki, jak i dla mistrzów freestylu.

Sezon na pasaty przypada na okres od listopada do lipca. Ciepłe wiatry wieją wtedy z prędkością około 15-25 węzłów. W sierpniu, wrześniu i październiku wiatry są również bardzo dobre, jednak jest to okres huraganów, przez co warunki nie są stałe. Średnia temperatura powietrza wynosi około 28 stopni C.

Fale zawsze znajdzie się na rafie, a szkoły czynne są cały rok. W Cabrinha bez problemu można wypożyczyć sprzęt lub go naprawić.

 

jamajka-8

Kiteboarding Jamaica to  baza na Jamajce. W jej ofercie zainteresowani mogą znaleźć nocleg już za 15 euro w pokoju wieloosobowym. Od pierwszych chwil Kiteboarding Jamaica troszczy się o swoich klientów. Odbiera chętnych z międzynarodowego lotniska w Montego Bay. Na 3. kilometrach dziewiczej plaży masz jako klient nieograniczone możliwości. Baza zadbała również o odpowiednie wyposażenie. Od pryszniców, toalet począwszy, skończywszy na hamakach i bezprzewodowej sieci WiFi. Wszyscy instruktorzy posiadają certyfikaty IKO – z łatwością porozumiesz się z nimi po angielsku lub niemiecku.

jamajka-4

Jamajka pulsuje pozytywną energią, ukołysze cię w swojej kulturze, zachwyci pięknymi krajobrazami i gorącym piaskiem pod stopami. Na wyspie jest wiele miejsc, w których można uprawiać kitesurfing. Jeszcze 6 lat temu sport ten nie był tu popularny. Ma to swoje zalety: bez wątpienia zdarzą się chwile, w których na spocie będziesz sam. Nie musisz się martwić o wiatr – ten jest doskonały cały rok. Infrastruktura turystyczna jest jedną z najlepszych w tym regionie.

jamajka-6

Przydatne informacje:

Służba zdrowia: poza Montego Bay i Kingston jest ograniczona.

Ubezpieczenie; uznawane są wyłącznie ubezpieczenia firm międzynarodowych.
Polskie polisy nie są honorowane. Lekarz może zażądać zapłaty w gotówce za usługę, pomimo posiadanego ubezpieczenia.

Dla zmotoryzowanych; Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Ruch uliczny lewostronny.

Wiza; Polaków obowiązują wizy. Można je uzyskać na granicy, koszt to ok. 20 dolarów. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Wymaga się również okazania biletu powrotnego.
Waluta; 1 dolar jamajski (J$) – 0,035 zł

Artykuł pochodzi z Magazynu BlueLife
tekst i fot.:  http://www.kiteboardingjamaica.com
[/FMP]

zostaw komentarz