Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

W długi weekend finałowe zawody Land Rover Kite Cup!

Sportowe zwieńczenie sezonu w Pucku

1 990

Przed nami ostatni akcent Land Rover Kite Cup w tym roku. Sportowcy z całego kraju będą rywalizować o najwyższe miejsca w zawodach Pucharu Polski oraz   w kitesurfingu i wingfoilu. Finał cyklu odbędzie się w Pucku, w dniach 11-14 sierpnia.

 

Po zaciętej rywalizacji w Rewie i Jastarni przyszedł czas na zakończenie sportowych zmagań na wodach Zatoki Puckiej. Od 11 do 14 sierpnia na terenie Klubu Jachtowego w Pucku (MOKSiR Puck) odbędą się ostatnie zawody cyklu Land Rover Kite Cup.

Land Rover Kite Cup zawody o Puchar Polski, Mistrzostwa Polski kitesurfing wingfoil

Warto wykorzystać długi weekend, by zobaczyć największe gwiazdy polskiego kitesurfingu. W lipcu Julia Damasiewicz została młodzieżową Mistrzynią Świata w klasie Formula Kite oraz wywalczyła pierwsze miejsca w kategorii OPEN kobiet i w kategorii U21 na zawodach Pucharu Polski Land Rover Kite Cup w Jastarni.

W Pucku, w dyscyplinie Kiteboarding rozegrane zostaną konkurencje: Formula Kite – Mistrzostwa Polski oraz Freestyle. W dyscyplinie Wingfoil obędzie się Wingfoil Race, który wyłoni Mistrzów Polski. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, jak co roku, czuwać będzie Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Kiteboardingu oraz Polskie Stowarzyszenie Wing, które powstało w tym roku. W rywalizacji może wziąć udział każdy sportowiec. Wystarczy w pierwszym dniu zawodów zgłosić się między 8:00 a 9:30 do biura zawodów i zarejestrować.

 

Mega nagrody

Na zawodach wszyscy chętni będą mogli przetestować sprzęt sportowy uznanych marek, takich jak: North Kiteboarding, Mystic i Starboard, Duotone, ION i Fanatic, F-One i Manera oraz RRD. Dystrybutorzy tych marek w Polsce przeznaczyli dla zwycięzców rekordową sumę nagród o łącznej wartości 155 000 PLN. Nagrodami głównymi ufundowanymi przez Vento, dystrybutora marek Duotone, ION i Fanatic w dyscyplinie Wingfoil będzie Deska Fanatic Sky Wing oraz skrzydła Duotone Slick Wing 6.6

W Pucku, na zwycięzców konkurencji Freestyle czekać będzie wyjątkowa niespodzianka – deski z tokenem NFT. Przygotuje je firma Go2NFT, która specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu cyfrowych jednostek danych. Go2NFT to platforma, w której użytkownik może wygenerować własne NFT w dwóch technologiach: NFT – dla produktów cyfrowych, NFT-NFC – dla produktów fizycznych z ich cyfrowym odzwierciedleniem. 

Land Rover Kite Cup zawody o Puchar Polski, Mistrzostwa Polski kitesurfing wingfoil

Sobotnie wyścigi SUP

Dla fanów mniej ekstremalnych sportów, w sobotę rozpocznie się dzień desek SUP. Dzięki największemu w tej części Europy dystrybutorowi sprzętu sportowego – Hydrosfera, każdy będzie mógł wziąć udział w szkoleniu, które poprowadzi trzykrotna mistrzyni Polski w long distance SUP i olimpijka z Aten, Monika Bronicka. Wyścigi SUP odbędą się przed głównymi zawodami, a nagrodą specjalną będzie deska Starboard SUP, która zostanie rozlosowana wśród zawodników biorących udział w wyścigach.

 

Sportowcy w służbie ochrony Bałtyku

Tak jak wcześniej w Rewie i Jastarni, także w Pucku organizatorzy przekażą 100 PLN od każdego zarejestrowanego zawodnika na działania statutowe Fundacji Mare i ochronę Bałtyku.

 

Nie tylko emocje sportowe

Partnerem tytularnym tegorocznych zawodów jest marka Land Rover. Między zawodami będzie można zapoznać się z najnowszymi modelami, m.in. kultowym Defenderem i sprawdzić jego możliwości podczas jazd próbnych. W porcie w Jastarni stanęła specjalna rampa, na której można sprawdzić, jak zachowuje się auto przy 35-stopniowym nachyleniu. Jazdy testowe odbywają się do 14 sierpnia.

 

Więcej na: www.landroverkitecom.pl 

zostaw komentarz