Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Wielki finał Pucharu i Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu w Pucku już w ten weekend!

3 500

 W najbliższy weekend w Pucku zagoszczą najlepsi polscy kitesurferzy. Ostatnie zawody z cyklu Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover wyłonią nie tylko nowych Mistrzów Polski w Formule Kite, ale zakończą również Puchar Polski w niezwykle widowiskowej konkurencji, Freestyle.

Zawody odbywać się będą w dniach 13, 14 oraz 15 sierpnia.

 
Ostatni przystanek – Puck Na wodach Zatoki Puckiej zawodnicy powalczą o punkty w całym Pucharze Polski w konkurencji Formula Kite oraz Arrows Open, a także zakończą całosezonowe zmagania we Freestylu. Równolegle odbędzie się konkurencja Wingfoil – tegoroczna nowość na zawodach w Polsce.
 
Wiele wrażeń przyniosą kibicom również zmagania o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski w Formule Kite, z udziałem bardzo utytułowanych, czołowych polskich zawodników i zawodniczek. „Po dwóch zmiennych pogodowo, ale rozegranych z sukcesem zawodach w Rewie oraz Krynicy Morskiej, przyszedł czas na emocjonujące zakończenie Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover.
 
 
W finale sezonu spotykamy się w Pucku, gdzie mamy nadzieję podsumować 16-ste zawody Kite Cup, które odbywały się w tym roku w odnowionej formule i z nowymi partnerami” – komentuje Michał Zieliński, wiceprezes PSKite oraz organizator zawodów Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover.

Młodzi mistrzowie

Nie trzeba jechać zagranicę, aby podziwiać Mistrzów Świata w kitesurfingu. Od 13 do 15 sierpnia będzie można ich spotkać na terenie Klubu Jachtowego w Pucku (MOKSiR Puck). Tuż przed ostatnimi zawodami w Krynicy Morskiej Polacy sięgnęli bowiem po najwyższe międzynarodowe tytuły. Julia Damasiewicz została Mistrzynią Świata w Formula Kite Junior (kategoria wiekowa do 19 lat), a Jan Koszowski Mistrzem Świata w konkurencji Arrows Open (kategoria wiekowa do lat 17), podczas zawodów, które zostały rozegrane we włoskiej Gizzeri.
 

Nie tylko emocje sportowe

W przerwie między kolejnymi konkurencjami można będzie zapoznać się z najnowszymi produktami Xiaomi, a także wygrać je w organizowanych dla plażowiczów i kibiców konkursach.

 

 Gdzie i kiedy?

13 – 15 sierpnia, PUCK, Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w Formule Kite, BIURO ZAWODÓW na terenie MOKSiR Puck w porcie jachtowym, rejestracja zawodników od 8:00 do 9:30

 

Więcej na: www.xiaomikitecup.pl

 

zostaw komentarz