Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Znaczniki wykonane z odpadów po recyklingu od Fourth Element

15 172

Firma znana z innowacyjnego wykorzystywania odpadów po recyklingu do tworzenia rewelacyjnych produktów wysokiej jakości, poszerzyła asortyment o akcesoria do nurkowania.

 

Fourth Element nie zwalnia i idzie za cisem. Po wprowadzeniu na rynek linii Ocean Positive, której produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów stworzonych z odpadów pochodzących z recyklingu, poszerza ofertę dla nurków.

Do powstania materiałów do linii produktów Ocean Positive ​wykorzystane zostały butelki plastikowe, fusy po kawie i sieci zebrane przez Ghost Fishing. Najnowsze akcesoria dla nurków powstał ze środków ochrony osobistej.

Każdego dania miliony jednorazowych maseczek z tworzywa sztucznego trafiają na wysypiska śmieci. Globalna skala tego zjawiska jest olbrzymia. W ciągu zaledwie ostatnich 12 miesięcy do oceanu przedostało się 1,5 miliarda ton odpadów, zanieczyszczając jeszcze bardziej nasz ekosystem i zagrażając życiu morskiemu.

Firma we współpracy z ekspertami od recyklingu opracowała rozwiązania pozwalające na pozyskanie odpadów, które następnie są poddane recyklingowi. Wytworzony na nowo w wysokiej temperaturze plastik jest nie tylko wysterylizowany, ale i oczyszczony. Tak przygotowane bloki tworzywa poddawane są następnie obróbce, podczas której powstają wysokiej jakości akcesoria do nurkowania.


Do stworzenia jednego markera zużyte zostały 2 maski jednorazowego użytku.

Źródło: Fourth element

 

 
zostaw komentarz