Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Podwodna galeria sztuki w Marsylii uzupełnia kolekcję

fot.: Musée Subaquatique de Marseille, MSM
17 050

Zainspirowana przepięknymi podwodnymi pracami brytyjskiego rzeźbiarza Jasona deCaires Taylora, powstaje u wybrzeży Marsylii podwodna galeria sztuki.

 

Do umieszczonej na dnie galerii został niedawno dostarczony przedostatni z zaplanowanych 10 posągów, tworzących niesamowitą ekspozycję. Podwodna atrakcja usytuowana została na głębokości 5 metrów, zaledwie 100 metrów od popularnej plaży Catalans.

 

Dziewiąta rzeźba, nazwana przez autora Thierry’ego Trivèsa — Résilience, wykonana została tak jak i pozostałe, ze specjalnego cementu morskiego o neutralnym pH. Dodatkowo posąg został wyposażony w kamerę i elektroniczne czujniki do monitorowania temperatury, prądów i przejrzystości wód.

Zadaniem powstałej galerii jest nie tylko uatrakcyjnienie podwodnej części plaży. Na posagach umieszczonych w pierwszej kolejności, ponad 8 miesięcy wcześniej, zostały zaobserwowane kolonie roślin i zwierząt. Skolonizowane monumenty staną się celem edukacyjnych wizyt podnoszących świadomość środowiskową, organizowanych przy współpracy z instytutem badawczym.

Źródło: Podwodne Muzeum Marsylii

 fot.: Turystyka Marsylia

 

 
zostaw komentarz