Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Podwodny fotograf roku 2023 – trwają zgłoszenia do konkursu dla fotografów z całego świata

Zwycięzca: "The Gauntlet" Richard Barnden (Wielka Brytania)
1 451

Jeśli jesteś wrażliwy na piękno podwodnego świata i pasjonujesz się fotografią, to zdecydowanie warto dać szansę swoim zdjęciom! 

 

podwodny fotograf underwater photographer najpiękniejsze zdjęcia podwodne
Podwodny Fotograf Roku 2016, Davide Lopresti (Włochy)

Zwłaszcza w ostatnich latach nie jest łatwo dostać się do wielu popularnych miejsc nurkowych. Ograniczenia dotyczące podróży mogły uniemożliwić wielu fotografom odwiedzenie ich ulubionych wód. Na szczęście to ich nie zniechęciło, o czym możemy się przekonać po ilości nadsyłanych zdjęć do konkursu na Najlepszego Fotografa Roku. Olbrzymie zainteresowanie każdą z konkursowych kategorii,  w których o prym „najpiękniejszego  zdjęcia” rywalizuje imponująca ilość przesłanych fotografii, w pełni pokazuje rosnący poziom fascynacji fotografią podwodną.

 

Kategoria szeroki kąt: miejsce pierwsze: "Gentle Giants" François Baelen (Wyspa Reunion)
Kategoria szeroki kąt: miejsce pierwsze: “Gentle Giants” François Baelen (Wyspa Reunion)

 

Zgłoszenia do konkursu Podwodny Fotograf roku 2023 trwają od 1 listopada do  7 stycznia 2023.  

Do tegorocznej edycji, tak jak i poprzednim roku, można zgłosić zdjęcia w trzynastu kategoriach. Jak co roku również w puli znajdują się nagrody związane z turystyką nurkową, sprzętem nurkowym i rewelacyjnej jakości sprzętem do fotografii podwodnej. Co więcej, firma Marelux, zajmująca się fotografią podwodną, ​​dołączyła do  UPY jako sponsor w podwójnej kategorii, zapewniając  nagrody pieniężne dla fotografów zajmujących pierwsze trzy miejsca w kategoriach szerokokątnych, jak i makro. Jak widać tegoroczna oferta nagród może jeszcze bardziej zachęcić nie do końca jeszcze zdecydowanych.   

Więcej informacji: UPY 

 

 

zostaw komentarz