Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Trzeci przystanek Red Bull Cliff Diving World Series 2022 w Kopenhadze

Constantin Popovici of Romania dives from the 28 metre platform at the Copenhagen Opera House during the final competition day of the third stop of the Red Bull Cliff Diving World Series at Copenhagen, Denmark on July 16, 2022. // Romina Amato / Red Bull Content Pool // SI202207160145 // Usage for editorial use only //
6 131

Najnowszy sukces Australijki Rhiannan Iffland podczas trzeciego przystanku Red Bull Cliff Diving World Series stał się również jej podwójnym zwycięstwem. Constantin Popovici doskonale poradził sobie w wietrznych warunkach i zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie w Kopenhadze.

 

Po tym, jak rekordowa passa 13 zwycięstw z rzędu Australijki została zatrzymana przez Molly Carlson podczas otwarcia sezonu w Bostonie, Iffland stała się jeszcze bardziej zdeterminowana, aby zapewnić sobie drugie zwycięstwo z rzędu, podczas debiutu kobiet w stolicy Danii. Uzyskała przewagę z 37 punktami przed rodaczką Xantheią Pennisi, która poprawiła swój najlepszy wynik w karierze po dwóch trzecich miejscach w Downpatrick Head i Polignano a Mare w zeszłym sezonie.
 
 
Red Bull Cliff Diving  nurkowanie Dania
Finałowy dzień zawodów trzeciego przystanku Red Bull Cliff Diving World Series w Kopenhadze w Danii 16 lipca 2022 r.
 
Kanadyjka Jessica Macaulay w końcu pokazała swoją najlepszą formę, zapewniając sobie miejsce w pierwszej trójce w sezonie, po tym, jak w zeszłym roku zakończyła serię jako wiceliderka. Zwycięstwo Iffland zapewniło jej również prowadzenie w klasyfikacji generalnej przed Carlson, która zajęła dopiero czwarte miejsce.
 
W rywalizacji mężczyzn zmagania trwały do samego końca, ponieważ Popovici wykonał świetne nurkowanie finałowe, zapewniając sobie pierwsze od prawie trzech lat zwycięstwo w World Series. Stało się to po tym, jak po słabej trzeciej rundzie po raz kolejny ryzykował, że jego szanse zostaną zaprzepaszczone.
Catalin Preda z Rumunii kontynuował swój imponujący początek sezonu, zajmując drugie miejsce w Danii, co oznacza, że lider klasyfikacji generalnej World Series zajął już każde miejsce na podium podczas pierwszych trzech przystanków.
 
Red Bull Cliff Diving World Series Copenhagen, Denmark
Rhiannan Iffland z Australii nurkuje z 21,5-metrowej platformy w Operze w Kopenhadze podczas ostatniego dnia zawodów trzeciego przystanku Red Bull Cliff Diving World Series w Kopenhadze w Danii 16 lipca 2022 r. / Dean Treml
 
Niezależny zawodnik Nikita Fedotov uzupełnił podium mężczyzn i świętował swoje pierwsze miejsce w pierwszej trójce jako stały nurek.
 
W prawdopodobnie najbardziej zaskakującym finale dnia panujący mistrz Gary Hunt z Francji zanotował swój najgorszy wynik w czterech sezonach, powtarzając swoje ósme miejsce uzyskane w 2018 roku w Teksasie. To był rozczarowujący koniec dnia dla dziewięciokrotnego mistrza, który prowadził po trzech rundach.

 

Wyniki – Przystanek #3, Kopenhaga

KOBIETY
1. Rhiannan Iffl i 374,45 AUS punktów
2. Xantheia Pennisi 337,70 punktów
3. Jessica Macaulay MOŻE 328,85 punktów
 
MĘŻCZYŹNI
1. Constantin Popovici ROU 426,10 punktów
2. Catalin Preda ROU 398,70 punktów
3. Nikita Fedotow IAT392,50 punktów
 
Z Kopenhagi  zawodnicy udadzą się  do najbardziej wysuniętego na północ miejsca i będą świętować debiut w World Series 13 sierpnia w Oslo w Norwegii.

 

Klasyfikacja Red Bull Cliff Diving World Series (po 3 z 8 przystanków)

KOBIETY
1. Rhiannan Iffland AUS 560 punktów
2. Molly Carlson CAN 470 punktów
3. Eleanor Smart USA 332 punkty
3. Jessica Macaulay CAN 332 punkty
5. Xantheia Pennisi AUS 328 punktów

MEN
1. Catalin Preda ROU 490 punktów
2. Aidan Heslop GBR 386 punktów
3. Gary Hunt FRA 370 punktów
4. Constantin Popovici ROU 359 punktów
5. Alessandro De Rose ITA 294 punkty

 

zostaw komentarz