Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Broń z czasów napoleońskich wydobyta z wody

401

W trakcie wykonywania prac podwodnych, przy budowie sztucznej rafy, na wysokości miejscowości Rowy, natrafiono na elementy starej broni palnej.

 

W trakcie wykonywania prac podwodnych, przy budowie sztucznej rafy, na wysokości miejscowości Rowy, natrafiono na elementy starej broni palnej. Prace nad  inwestycją „Ochrona brzegów morskich w miejscowościach Ustka, Rowy i Łeba” na tym odcinku zostały wstrzymane.

Grupa nurków dokładnie sprawdziła teren na głębokości ok. 3,5 metra. Stwierdzono, iż artefaktów zalegających jest więcej.

W dniu wczorajszym nurkowie pod nadzorem słupskiego konserwatora zabytków i archeologów z Narodowego Muzeum Morskiego z Gdańska przeprowadzili akcję wydobywczą.

 

 

Z wody wyciągnięto ponad 60 szt. elementów pistoletów skałkowych i drewniane elementy i beczki, prawdopodobnie służącej do przechowywania boni. Przypuszczalnie znalezisko pochodzi z przełomu XVII i XVIII wieku.

Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku przekazał znalezisko do laboratorium Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, które sprawuje nadzór archeologiczny nad obszarami morskimi RP.
Prace inwestycyjne na tym odcinku zostały już wznowione.

 

Źródło: Urząd Morski w Słupsku, fot.: Urząd Morski w Słupsku

 

 

zostaw komentarz