Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

- Ad -

Chińczycy skazani za przemyt chronionych gatunków z Galapagos

171

- Ad -

 Wyrok skazujący jest precedensem na skalę światową w ochronie środowiska morskiego.

  Za przestępczość środowiskową wyrokiem sądu 27 sierpnia 2017 roku skazano 20-osobową załogę chińskiego statku, którą zatrzymano na wodach Galapagos, na karę grzywny w wysokości prawie 6 mln dolarów, konfiskatę jednostki i pozbawienie wolności od 1 roku do lat 4. Akt oskarżenia prokuratora i dyrekcji parku opierał się na transporcie i posiadaniu chronionych gatunków, które jest przestępstwem określonym w art. 247 kodeksu  karnego Ekwadoru.  
Zatrzymany frachtowiec zostanie sprzedany, a uzyskane środki zostaną przeznaczone na rzecz Parku Narodowego Galapagos. – powiedział na konferencji prasowej Minister Środowiska Tarsicio Granizo.  
Na skonfiskowanym frachtowcu znajdowały się 6623 sztuki tusz, w tym zagrożonych gatunków rekinów, o łącznej wadze około 300 ton.   W ramach ochrony gatunków morskich,  Minister środowiska Ekwadoru spotkał się ze swoim odpowiednikiem na Kostaryce, aby zaproponować wyznaczenie morskiego korytarza bezpieczeństwa, który zagwarantowałby migrację gatunków z Galapagos do Ameryki Środkowej. Korytarz „Semar” obejmowałaby strefy morskie Kostaryki, Kolumbii, Panamy i Ekwadoru. źródło: elcomercio
zostaw komentarz

- Ad -