Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – nurkowania w polskich kopalniach – prelekcja Strefa Nurkowa Targi Wiatr i Woda

408

„Cudze chwalicie, swego nie znacie – nurkowania w polskich kopalniach”

Podczas trwania Tagów Wiatr i Woda zapraszamy na prelekcję, którą poprowadzą Filip Długosz, Paweł Myśliński i Daniel Kowalski. 

 

Nasi Goście opowiedzą o zalanych, nadających się do nurkowania dolnośląskich kopalniach. Przedstawią pokrótce kilka małych, mniej znanych sztolni, a tematem głównym będą dwa najbardziej rozległe obiekty: Kopalnia Podgórze w Kowarach, oraz kopalnia Maria Concoria w Sobótce. Podczas prelekcji powiedzą również o specyfice nurkowań sztolniowych w naszym kraju, zwłaszcza w aspekcie poszukiwań i eksploracji tych obiektów.

[miptheme_adssystem ad=”5968″ align=”none” hide_on_mobile=”no”][/miptheme_adssystem]

 

Filip Długosz & Paweł Myśliński – Nieformalna grupa zajmująca się odkrywaniem zalanych jak i suchych kopalni znajdujących się na terenie Dolnego Śląska. Skupiająca się przede wszystkim się na podwodnej eksploracji kopalni Uranu Podgórze znajdującej się w Kowarach.

Paweł jest nurkiem technicznym ze stopniem Expedition Trimix oraz doświadczonym nurkiem jaskiniowym. Ostatnio spełnia się jako instruktor nurkowania do poziomu Advanced Nitrox.

W czasie wolnym od nurkowania zajmuję się wyskakiwaniem ze sprawnego samolotu, czego reszta ekipy do końca nie rozumie. Jest też członkiem grupy ratownictwa specjalistycznego gdzie oprócz nurkowania , specjalizuje się także w dostępie linowym.

 

 

Filip jest doświadczonym nurkiem jaskiniowo-sztolniowym. Jego motto „Pasja eksploracja” oddaje zamiłowanie do odkopywania na powierzchni jak i pod wodą kolejnych chodników górniczych. Mówi o sobie, że jest etatowym supporterem, ponieważ brał udział we wszystkich głębokich nurkowaniach eksploracyjnych w Kopalni Podgórze.

Stara się pogodzić swój zawód z nurkowaniem, dlatego też jest autorem pracy inżynierskiej na temat Technologii spawania rurociągów pod wodą. Poza wodą tylko motocykle. To druga z jego największych pasji.

 

 

Daniel Kowalski
Kowi jest nurkiem technicznym na poziomie Cave oraz Trimix, od niedawna również instruktorem programów sportowych PSAI. Specjalizacja: nurkowanie w kopalniach, najchętniej w miejscach, gdzie nikt nie nurkował wcześniej.

Pozostałe pasje to motocykl i bardzo ostre noże.

 

Strefa Nurkowa – prelegenci na Targach Wiatr i Woda 2018

 

 

 

zostaw komentarz