Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Duże przyśpieszenie w stajni GoPro. Nowy procesor zwiększa możliwości Hero10 Black

5 047

Podczas oficjalnego pokazu GoPro, który odbył się kilka dni temu, zaprezentowano najciekawsze zmiany i nowe możliwości kamery akcji GoPro Hero10 Black.

 

Niewątpliwie najbardziej spektakularną zmianą widoczną w nowym modelu jest zwiększona szybkość pracy urządzenia. To przyspieszenie Hero10 Black zawdzięcza zastosowaniu nowego procesora GP2.

Jego zastosowanie pozwala między innymi na większą liczbę klatek na sekundę i lepiej ustabilizowane wideo w zwiększonej rozdzielczości. W Hero10 Black nagramy materiał w niespotykanej jak dotąd w GoPro maksymalnej rozdzielczości 5,3K / 60fps., lub zarejestrujemy slow motion 4X w 4K/120fps, lub 8X w 2,7K/ 240fps.

 

Zastosowany procesor pozwala na tworzenie 23-megapikselowych zdjęć, lepszą stabilizację cyfrową i automatyczne wyrównywanie horyzontu. Zwiększona została wydajność kamerki przy słabym oświetleniu i przyśpieszone zostało działanie interfejsu tylnego ekranu dotykowego. Ponadto zastosowany GP2 zwiększył szybkość działania algorytmu przetwarzania danych, poprawiając m.in.  lokalne mapowanie tonów i redukcję szumów 3D, które wpływają na bardziej realistyczne tekstury i kontrast.

 

W najnowszym modelu zostawano trzy mikrofony z systemem redukcji szumów wiatru, obudowę wodoodporną do głębokości 10 m i wymienny akumulator litowy o pojemności 1720 mAh.

Ciekawym dodatkiem, który ucieszy fanów sportów wodnych, jest osłona obiektywu chroniąca przed wodą.

Najnowszy model kamerki GoPro Hero10 Black jest już dostępny na stronie firmowej w cenie 399,98 USD, która obejmuje również roczną subskrypcję konta w chmurze.

Źródło: GoPro Hero10 Black

 

 

 
zostaw komentarz