Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Hunt i Iffland mistrzami Cliff Divingu we Włoszech!

Rhiannan Iffland z Australii wykonuje skok z 21.5-metrowej platformy, podczas finału 6 przystanku Red Bull Cliff Diving World Series w Polignano a Mare, Puglia
5 681

 Niepowstrzymana para świętuje zwycięstwo w finale światowej serii w Polignano a Mare!

 
Gary Hunt i Rhiannan Iffland w wielkim stylu zakończyli Red Bull Cliff Diving World Series 2021 we Włoszech.
W niedzielne popołudnie pokazali swoją dominację, zdobywając kolejne zwycięstwo. Podczas przystanku w Pugli, ta niezwykła dwójka zawodników zdobyła mistrzostwo, przedłużając tym samym swoje panowanie na szczycie tego niesamowitego sportu na kolejny rok.
 
Dla Hunta było to dziewiąte trofeum Króla Kahekili w ciągu 12 sezonów, podczas gdy Iffland z dumą zgarnęła w Pugli piąty tytuł z rzędu!
 
 To świetne uczucie” – powiedział Hunt, który w finale zanotował swój drugi doskonały wynik 10 w finałowej rundzie. „Zmagałem się z moimi wejściami w tym roku. Stałem tam i wiedziałem, że mam jeszcze tylko jedną szansę, aby zakończyć to czymś wyjątkowym i jestem wniebowzięty, że mi się to udało. Ten rok był bardzo ciężki. Nie tylko dlatego, że mieliśmy prawie dwa lata przerwy, ale dlatego, że zobaczyłem, jak wysoki jest poziom zawodników”.
 
Pomimo dużej konkurencji z wysoką punktacją Hunt był niedościgniony, gdyż odniósł 30-punktowe zwycięstwo, mimo że jego najbliższy rywal, Constantin Popovici, również wykonał perfekcyjne nurkowanie. Rumun po raz trzeci w tym sezonie zdobył wicemistrzostwo i zapewnił sobie tę samą pozycję w generalnej klasyfikacji sezonu, przed rodakiem Catalinem Predą, który także wykonał perfekcyjny skok i zakończył udany sezon jako dziki zawodnik na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.
 
 
Gary Hunt podczas 6 przystanku Red Bull Cliff Diving
Miejscowy bohater Alessandro De Rose po raz kolejny zachwycił kibiców w tym samym miejscu, w którym cztery lata temu odniósł swoje jedyne zwycięstwo. Pomimo prowadzenia w ostatniej rundzie, tym razem nie był w stanie dorównać dwóm czołowym zawodnikom i zajął trzecie miejsce w zawodach, po raz drugi w tym sezonie.
 
„Ostatni raz stałem tutaj na podium w 2017 roku i była to jedynka. Dzisiaj zająłem trzecie miejsce, ale dla mnie to jak ponowne zwycięstwo” – opisywał De Rose, który musiał wycofać się z zawodów w Puglii z powodu kontuzji barku. „To jest niesamowite i trudne do opisania. Ludzie dają ci wielką siłę. To sport indywidualny, ale tutaj, z tymi wszystkimi ludźmi, nie jestem sam”
 
Dla Iffland zwycięstwo w tym finale sezonu było w każdym calu rewelacyjne. Rekordy Australijki wciąż rosną, a najnowsze jest 13. zwycięstwem z rzędu i piątym trofeum King Kahekili.
 
– Jestem z siebie taka dumna”, powiedziała 30-letnia Iffland. „Wczoraj start był trochę trudny, bo miałam już za sobą World Series. Dzisiaj rozmawiałam z przyjaciółmi i oni mówili- OK, po prostu idź tam i daj z siebie wszystko i upewnij się, że uśmiechasz się przez cały czas’. – Więc to właśnie próbowałam zrobić i nie mogę w to uwierzyć. Zakończyłam dzień dziesiątkami! To sprawia, że chcę wciąż naciskać na więcej, naprawdę”
„W tym roku konkurencja była bardzo, bardzo silna, o czym się przekonałam jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Musiałam się starać coraz bardziej i bardziej. To miłe uczucie być pionierką i być dziewczyną w tak topowej dyscyplinie”. – kontynuowała Iffland.
 
Kanadyjka Carlson imponująco zakończyła debiutancki sezon, zapewniając sobie dziką kartą trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, dzięki czemu automatycznie zakwalifikowała się do następnego sezonu.
Rodaczka Iffland, Xantheia Pennisi, zajęła trzecie miejsce i czwarte w klasyfikacji generalnej, by w przyszłym sezonie dołączyć do Carlson w stałym składzie. Jessica Macaulay po raz pierwszy w tym sezonie nie stanęła na podium, ale mimo to Kanadyjka utrzymała drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
 
(L-R) Constantin Popovici, Gary Hunt i Alessandro De Rose świętują na podium zwycięstwo podczas 6 przystanku Red Bull Cliff Diving World Series w Polignano a Mare, Puglia, Włochy.
 
Czterech mężczyzn i cztery kobiety automatycznie zakwalifikowali się do 2022 World Series, podczas gdy pozostałe cztery miejsca w każdej kategorii zostaną przyznane na podstawie ogólnych rankingów światowych, uwzględniających również FINA High Diving World Championships, które odbędą się w grudniu.
 
Rekordowy 12. sezon Red Bull Cliff Diving World Series po 21 miesiącach przerwy, powrócił we wspaniałym stylu. W połowie czerwca w Saint-Raphaël, we Francji, rumuńska gwiazda, Catalin Preda, zaprezentowała rewelacyjny pokaz z 27 metrów, zdobywając swoje pierwsze w karierze zwycięstwo. Czterokrotna mistrzyni Rhiannan Iffland z Australii rozpoczęła zawody w imponującym stylu w kategorii kobiet, a niepowstrzymana Aussie kontynuowała swoje panowanie w Bośni i Hercegowinie. Gary Hunt powrócił na zwycięską drogę w Stari Moście. Hunt i Iffland utrzymali swoją zwycięską formę podczas czwartego przystanku World Series 2021 w Downpatrick Head w Irlandii. Międzynarodowa elita Cliff Divingu wyruszyła do Apulii, by przy niesprzyjającej pogodzie zwyciężając w przedostatnim przystanku sezonu 2021.  obronić swoje tytuły Red Bull Cliff Diving World Series.
 
Rezultat po 6 przystanku — Polignano a Mare, Włochy
KOBIETY
1. Rhiannan Iffland AUS – 383.20 punktów
2. Molly Carlson (W) CAN – 354.95
3. Xantheia Pennisi (W) AUS – 333.00
4. Yana Nestsiarava BLR – 311.75
5. Eleanor Smart USA – 311.70
6. Jessica Macaulay CAN – 309.85
7. Antonina Vyshyvanova (W) UKR – 271.35
8. Maria Paula Quintero COL – 269.95
9. Meili Carpenter (W) USA – 259.15
10. Elisa Cosetti (W) ITA – 256.00
11. Iris Schmidbauer GER – 236.75
12. Jaki Valente BRA – 112.70
 
MĘŻCZYŹNI
1. Gary Hunt FRA – 466.30 punktów
2. Constantin Popovici ROU – 435.90
3. Alessandro De Rose ITA – 435.65
4. Catalin Preda (W) ROU – 433.20
5. Aidan Heslop (W) GBR – 423.85
6. Sergio Guzman (W) MEX – 412.10
7. Michal Navratil CZE – 372.75
8. Nikita Fedotov (W) RUS – 369.70
9. Carlos Gimeno (W) ESP – 342.60
10. Andy Jones USA – 336.25
11. Artem Silchenko (W) RUS – 315.30
12. David Colturi USA – 301.50
 
Podsumowanie po 6 z 6 przystanków
 
KOBIETY
1. Rhiannan Iffland AUS – 800 punktów
2. Jessica Macaulay CAN – 580
3. Molly Carlson (W) CAN – 560
4. Xantheia Pennisi (W) AUS – 402
5. Yana Nestsiarava BLR – 380
 
MĘŻCZYŹNI
1. Gary Hunt FRA – 800 pts
2. Constantin Popovici ROU – 640
3. Catalin Preda (W) ROU – 550
4. Alessandro De Rose ITA – 444
5. Michal Navratil CZE – 280
 
Źródło: Red Bull Cliff Diving 
 
 
 
zostaw komentarz