Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

LeFeet S1 mini skuter do nurkowania

1 489

Zwiększenie komfortu przebywania pod wodą odzwierciedla się na rynku w większej ofercie udogodnień sprzętowych. Do takich zapewne rozwiązań możemy zaliczać miniaturyzację niektórych gadżetów.

 

Skutery dla amatorów podwodnych przygód stają się powoli gadżetem dostępnym finansowo dla coraz szerszej ilości użytkowników. WhiteShark MIX i AquaJet H2 to tylko jedne z wielu propozycji z platform crowdfundingowych pokazujących, w jaką stronę zmierza rynek podwodnych dodatków sprzętowych.

LeFeet S1 Skuter nurkowy

Kolejnym przykładem jest tu LeFeet S1, który pozwala nam np. na sterowanie pod wodą za pomocą jednej ręki. Możemy do tego celu skorzystać z centralnego modułu jednoręcznego lecz jeśli ktoś woli wersję klasyczną, zadowoli nas moduł z dwiema rączkami.


Zobacz także:

Nemo – najmniejszy, najlżejszy i najtańszy system do nurkowania

 


LeFeet S1 Skuter nurkowy

LeFeet S1 pozwala na podziwianie podwodnego świata z prędkością 6 km/godzinę, a to wszystko dzięki jednostce napędowej, zawierającej 550-watowy silnik elektryczny.

Na obudowie urządzenia znajdziemy system szynowy, umożliwia na zamontowanie różnych bezprzewodowych modułów sterujących. Przepustnica z płynną regulacją prędkości pozwala na użytkowanie LeFeet S1 przez 60 minut.

Niestety, czas naszej eskapady podany jest dla najwolniejszej prędkości urządzenia 3 km / h, natomiast jeśli chcielibyśmy poruszać się z pełną prędkością zasoby naszego akumulatora ograniczą się do 30 minut, ale za to z możliwością nurkowania do głębokości 30 metrów.

LeFeet S1 Skuter nurkowy

 

S1 napędzany jest przez wymienny akumulator litowo-jonowy, którego czas ładowania wynosi około 6 godzin. Waga skutera jest niewielka zaledwie 2 kg, co jest niewątpliwe jego wielką zaletą.

Istnieje również wersja LeFeet S1 bardziej rozbudowana, dwuręczna, która może pomieścić dwie jednostki napędowe pomiędzy uchwytami, podwajając tym samym siłę ciągu.

 

LeFeet S1 Skuter nurkowy

Korzystając z opcjonalnego zestawu, możliwe jest także zamontowanie jednostki napędowej np. pod kajakiem, używając wówczas do sterowania bezprzewodowego kontrolera, w który S1 również jest wyposażony.

 

LeFeet S1, jest obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarter. Cena pakietu zawierającego kontroler z podwójnym uchwytem zaczyna się od 329 dolarów. Jeśli kampania uzyska zakładane fundusze, produkty w cenie detalicznej 399 dolarów, dostępne będą już w listopadzie.

 

Skuter można zobaczyć w użyciu, w poniższym wideo.

 

 

źródło: Lefeet 

zostaw komentarz