Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Padają kolejne rekordy w Cliff Divingu!  Hunt i Iffland królują podczas 4. przystanku w Irlandii

Jessica Macaulay z Kanady oraz Rhiannan Iffland i Xantheia Pennisi z Australii świętują na podium podczas ostatniego dnia zawodów czwartego przystanku Red Bull Cliff Diving World Series w Downpatrick Head w Irlandii 12 września 2021 r.
2 999

 Gary Hunt i Rhiannan Iffland utrzymali swoją zwycięską pozycję podczas przystanku Red Bull Cliff Diving World Series w Downpatrick.

 

Nierówne klify irlandzkiego wybrzeża, doskonale znane z trudnych warunków dla nurków nie były w stanie powstrzymać elity cliff divingu, która z oszałamiającą precyzją wdzierała się do wód Atlantyku raz za razem, bijąc przy tym wiele rekordów.

 

Czterokrotna mistrzyni Rhiannan Iffland, dążąca do rekordowego, 11. z rzędu zwycięstwa w World Series, była po raz kolejny nie do zatrzymania. Rozpoczynając trzecią rundę z trzeciej pozycji, Australijka prześcignęła swoje rywalki dzięki fenomenalnemu „perfekcyjnemu nurkowaniu”, zdobywając po raz pierwszy w swojej błyskotliwej karierze, pięć dziesiątek od sędziów — najwyższą możliwą ocenę! Dzięki temu stała się pierwszą kobietą, która dokonała tego wyczynu.

Obok Iffland na podium stanęły Kanadyjka Jessica Macaulay na drugim miejscu oraz Aussie, Xantheia Pennisi, która po raz pierwszy znalazła się w pierwszej trójce.

„To wspaniałe uczucie być po raz kolejny na szczycie podium”, powiedziała Iffland. „To nurkowanie w rozgrzewce nie poszło najlepiej, więc postanowiłam zmienić nastawienie do zawodów i upewniłam się, że dałam z siebie wszystko. Przeszłam przez wodę i pomyślałem -wow!, to naprawdę zadziałało.- Jestem bardzo podekscytowana i myślę, że muszę znaleźć sposób, aby to urozmaicić. Sądzę, że teraz mogę się trochę zrelaksować i cieszyć się zawodami”.

Gary Hunt nurkuje z 27-metrowej platformy podczas ostatniego dnia zawodów czwartego przystanku Red Bull Cliff Diving World Series w Downpatrick Head w Irlandii 12 września 2021 r.

W rywalizacji mężczyzn fenomenalny Brytyjczyk Gary Hunt zdobył swoje 41 zwycięstwo w karierze!
Po zdobyciu trzech dziesiątek w sobotniej drugiej rundzie Hunt obserwował, jak jego rywale wykonywali serie wysoko punktowanych skoków w trzeciej i czwartej serii, w czwartej rundzie.

Rumun Constantin Popovici, największy konkurent Hunta w tym sezonie, rozpoczął trzecią serię zdobyciem czterech dziesiątek, za swoje nurkowanie w trzeciej rundzie. W ostatniej rundzie, cudowne Angielskie dziecko Aidan Heslop zdobył dwie dziesiątki, Włoch Alessandro De Rose trzy, podczas gdy zawodnik z hiszpańską dziką kartą Carlos Gimeno zachwycił publiczność pierwszym w historii doskonałym nurkowaniem ze stania na rekach, stając się trzecim człowiekiem w historii, który otrzymał pięć 10 od sędziów.

O charakterze Hunta, jego umiejętnościach i ogólnej sile psychicznej, świadczy fakt, że udało mu się odeprzeć atak goniącej go w tej serii grupy, by ponownie stanąć na szczycie podium. Popovici zajął drugie miejsce, a De Rose znalazł się w pierwszej trójce po raz pierwszy od 2017.

 

„Od Włoch oczekuję fajerwerków” – powiedział Hunt po swoim zwycięstwie. „Czuję, że wszyscy naprawdę dotrzymują sobie kroku. Widzieliście, jak wiele dziesiątek zostało przyznanych w tym konkursie i wszyscy czują się komfortowo. Będzie ciężko, naprawdę bardzo ciężko, ale to właśnie kocham w tym sporcie. Z każdym rokiem będzie coraz trudniej i miejmy nadzieję, że zakończymy ten sezon z hukiem”.

W weekend, w którym rozdano rekordowe 23 najwyższe noty, przeszedł do historii Cliff Divingu.

Po raz pierwszy w historii tych zawodów zanotowano dwa perfekcyjne nurkowania podczas jednego przystanku, a Gimeno został pierwszym zawodnikiem, który wykonał skok ze stania na rękach bezpośrednio ze skał podczas pierwszej rundy.

Rhiannan Iffland z Australii nurkuje z 21-metrowej platformy podczas ostatniego dnia zawodów 4. przystanku Red Bull Cliff Diving World Series w Downpatrick Head, Irlandia, 12 września 2021 r.

Po tym niesamowicie energetyzującym widowisku najlepsi na świecie cliff diverzy udadzą się teraz z powrotem do Europy, by za nieco ponad tydzień, kontynuować swoją walkę o trofeum King Kahekili podczas przystanku w Apuli we Włoszech.

 

Wyniki — Przystanek #4, Downpatrick Head, IRL
KOBIETY
1- Rhiannan Iffland AUS – 391.60 pts.
2- Jessica Macaulay CAN – 343.80
3- Xantheia Pennisi (W) AUS – 338.20
4- Molly Carlson CAN – 316.80
5- Eleanor Smart – 302.80
6- Antonina Vyshyvanova (W) UKR – 289.85
7- Meili Carpenter (W) USA – 269.30
8- Jaki Valente BRA – 240.20
9- Iris Schmidbauer GER – 179.75
10- Adriana Jimenez (W) MEX – 110.00

MĘŻCZYŹNI
1- Gary Hunt FRA – 442.50 pts.
2- Constantin Popovici ROU – 433.60
3- Alessandro De Rose ITA – 419.55
4- Carlos Gimeno (W) ESP – 395.40
5- David Colturi USA – 393.10
6- Michal Navratil CZE – 378.20
7- Aidan Heslop (W) GBR – 368.15
8- Steven LoBue USA – 343.65
9- Sergio Guzman (W) MEX – 342.95
10- Catalin Preda (W) ROU – 341.05
11- Andy Jones USA – 333.70

Zestawienie po 4 z 6 przystanków

KOBIETY
1- Rhiannan Iffland AUS – 600 pts.
2- Jessica Macaulay CAN – 420
3- Molly Carlson (W) CAN – 346
4- Xantheia Pennisi (W) AUS – 272
5- Eleanor Smart USA – 260

MĘŻCZYŹNI
1- Gary Hunt FRA – 560 pts.
2- Constantin Popovici ROU – 450
3- Catalin Preda (W) ROU – 339
4- Alessandro De Rose ITA – 314
5- Carlos Gimeno (W) ESP – 232

Źródło:  Red Bull Cliff Diving World Series

zostaw komentarz