Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Prelekcje na Targach Wiatr i Woda 2016: Wraki i amfory wyspy Vis – Piotra Stósa

252

Piotr Stós, z wykształcenia hydrobiolog, absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nurkuje od roku 1986 roku. Instruktor nurkowania i fotografii podwodnej.

Nurkował na Malediwach, Karaibach, Mauritiusie, Galapagos, Palau, w Indonezji, Tajlandii, Mikronezji, Malezji, Egipcie, Rosji, Hiszpanii, Włoszech, Norwegii. Współwłaściciel firmy Nautica Safari. Od 18 lat prowadzi centrum nurkowe w Chorwacji (wyspy Hvar i Vis).

Fotografie podwodne jego autorstwa można spotkać w czasopismach ilustrowanych, folderach, kalendarzach, plakatach i książkach o nurkowaniu.

Podczas trwania targów Wiatr i Woda, w sobotę 13 marca 2016 roku, będziemy mięli przyjemność uczestniczyć w prelekcji Piotra Stósa  „Wraki i amfory wyspy Vis”.

Vis, chorwacka wyspa, w skali europejskiej,należy do unikalnych destynacji nurkowych.  Oddalona 50 km od lądu, była na przestrzeni dziejów ważnym punktem strategicznym  i handlowym. Ślady tej burzliwej historii możemy dzisiaj odnaleźć nurkując wokół Visu.
Wraki statków handlowych, wojennych, samolotów bombowych i kutrów spoczywają na głębokościach od 10 m do 70 m.

Zachwyca też bogactwo podwodnej przyrody oraz monumentalna topografia dna: ogromne ściany, jaskinie, tunele, skalne blokowiska.

Prelegent opowie również o powierzchniowych urokach wyspy, a całość zilustrowana zostanie wspaniałym zdjęciami autora.

zostaw komentarz