Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

Przepiękny zegarek z wraku Pulaskiego

0 6

Zatoniecie luksusowego  parowca Pulaski, zawsze intrygowało historyków. Przez ostatnie 180 lat lokalizacja statku była jedną z największych tajemnic.

  W 1838 r. luksusowy parowiec zatonął u wybrzeży Karoliny Północnej, płynąc z Charleston do Baltimore, zabierając połowę z 200 dusz z pokładu statku na dno Atlantyku. Odnaleziony w styczniu br. wrak jest eksplorowany przez nurków.  
Rys.: z “The Tragedy of the Seas”1848 – Charlesa Elms’a
Artefakty wydobywane z Pulaskiego, nadal zaskakują. Niedawno niepozornie wyglądająca pozostałość z  wraku okazała się pięknie zdobionym, złotym zegarkiem kieszonkowym z finezyjnym złotym łańcuszkiem.  
fot.: Blue Water Ventures International
  Według opisu, zegarek zatrzymał się, na godzinie 23.05 – 5 minut po zeznaniach naocznych świadków, którzy twierdzą, że statek zatonął 14 czerwca 1838 roku.  
fot.: Blue Water Ventures International
fot.: Blue Water Ventures International
Odzyskane przez nurków bogactwa — w tym 150 monet, naszyjniki ze złota, ozdobne srebrne naczynia, a także klucze, naparstki i tajemnicze pudło, które jeszcze nie zostało otwarte przez konserwatorów — są dziś warte setki tysięcy dolarów.         Zdaniem poszukiwaczy odczyty sonaru w pobliżu wraku, nadal pokazują miejsca, które warto będzie eksplorować.   źródło: Blue Water Ventures International
Reklama
zostaw komentarz

- Advertisement -