Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Wrak parowca SS North Carolina, kolejnym na liście poszukiwaczy

Parowiec Pulaski
217

Firmy Blue Water Ventures wraz z Endurance tworzą spółkę partnerską, zajmują się poszukiwaniem, eksploracją i wydobywaniem artefaktów z wraków. Obecnie współpracują przy wraku Parowca Pulaski.

 

Współpraca rozszerza się o działania poszukiwawcze kolejnego wraku. SS North Carolina, zdaniem eksploratorów jest bardzo interesujący ze względu na podobieństwa do statku Pulawskiego.

Parowiec zatonął w 1840 roku, zaledwie dwa lata po Pułaskim. Były zbliżone do siebie wyglądem i wielkością. Operowały również na tych samych trasach, wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

 


Zobacz także: 

Potwierdzono identyfikację wraku statku parowego Pulawski


 

 

 

Poszukiwania rozpoczną się od przeprowadzenia dokładnych badań archeologicznych prawdopodobnego obszaru zatonięcia, z wykorzystaniem zaawansowanej technologii wykrywania podwodnego.

 

fot.: Blue Water Ventures International
fot.: Blue Water Ventures International

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Według poszukiwaczy na wraku SS North Carolina prawdopodobnie znajdują się podobne artefakty jak na Pulaskim, z którego jak dotąd wydobyto 500 złotych monet, naszyjniki ze złota i wiele innych cennych precjozów.

 

fot.: Blue Water Ventures International

 

Biorąc pod uwagę to, że firma Endurance opracowywała przez ostanie 5 lat bazę danych ponad 1400 statków, o których wiadomo, że na ich pokładach podczas zatonięcia znajdowały się cenne ładunki, zapewne możemy się spodziewać w niedługi czasie drogocennych i ciekawych odkryć na oceanicznych wodach.

Źródło: Blue Water Ventures

 

 

 

 
zostaw komentarz