Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Santi zakupiła pakiet udziałów amerykańskiego Halcyona

547

Firma SANTI  nabyła akcje amerykańskiej firmy nurkowej Halcyon Dive Systems w celu przypieczętowania sojuszu obu firm, który został ogłoszony dwa lata temu, w kwietniu 2014 roku.
Halcyon-Logo-01_whiteHalcyon

Halcyon Dive Systems powstała na Florydzie, w USA w 1996 roku i niemal natychmiast stała się liderem i trend setterem  w najwyższej klasy sprzęcie do nurkowania technicznego i rekreacyjnego. Od 20 lat Halcyon produkuje wyposażenie niezbędne dla jednych z najbardziej utalentowanych nurków na świecie do eksploracji części podwodnego świata, gdzie nigdy wcześniej nikt nie dotarł. Rok po roku, Halcyon niezmiennie wprowadza na rynek  nowe, innowacyjne produkty dające nurkom na wszystkich poziomach możliwość zbadania i cieszenia się nurkowaniem na całym świecie.

 

SANTI

LOGO_SANTI_BigSANTI to polska firma, założona 27 lat temu w Gdyni i produkująca sprzęt do nurkowania od 2004 roku w strukturze dystrybucji w 17 krajach na świecie i kwitnącej, bezpośredniej sieci dealerskiej. Oprócz najwyższej jakości suchych skafandrów do nurkowania produkowane są również najlepsze w swoim rodzaju ocieplacze, kaptury oraz kolekcja ubrań afterdive. SANTI oferuje również szeroką gamę elementów uzupełniających dla nurków: podwodnych, innowacyjnych systemów grzewczych, latarki, zawory, rękawiczki i bieliznę termiczną. Firma zdobyła czołową pozycję wśród największych dostawców technicznych nurkowych suchych skafandrów na świecie. SANTI jest potwierdzeniem zasady, że najlepszym sposobem na rozwój firmy jest połączenie pasji i biznesu.

 

 

Jarrod Jablonski, CEO Halcyon Dive System:

„Od lat z uwagą obserwowałem wzrost i rozwój SANTI,  szybko identyfikując wspólnego ducha między naszymi firmami. SANTI ucieleśnia ten sam poziom wynalazczy, zaangażowanie w dążeniu do doskonałości, która była inspiracją przy  powstaniu Halcyona i przyświeca naszym codziennym decyzjom operacyjnym. Nadal jesteśmy zaangażowani  w umożliwianie i dawanie nurkom tego co najlepsze. Zobowiązanie to jest dodatkowo wspierane przez zestawienie naszych zasobów z doświadczeniem i pasją tak wyraźnie widoczną w SANTI. Cieszymy się na myśl o nadchodzących latach współpracy nad nowymi produktami, wspólnie z naszym nowy partnerem biznesowym – SANTI.

Tomasz Stachura, Prezes SANTI:

„Od zawsze moim marzeniem było stworzenie inicjatywy, dzięki której nurkowanie, byłoby łatwiejsze, wspanialsze  i bardziej dostępne dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować tego wspaniałego sportu. Nurkowanie to nie tylko sport, ale styl życia, sposób budowania więzi i przyjaźni. SANTI jest spełnieniem moich marzeń, a teraz, poprzez inwestycję w udziały Halcyon, wraz z ich zespołem  możemy zrobić to nawet lepiej, dzieląc się naszą wiedzą, doświadczeniami i możliwościami. W uzupełnieniu z ofertą i wyjątkową jakością  SANTI, Halcyon będzie miał jeszcze silniejszą pozycję, co jak wierzę jest kluczem do sukcesu wśród nas – nurków. SANTI nie może się doczekać współpracy z zespołem Halcyon, która od teraz będzie jeszcze bliższa i nadal będzie rozwijać nasze wspólne, nowe pomysły. „

 

źródło: informacja prasowa Santi
zostaw komentarz