Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Saudyjski Kurort Treyam Łączy Lagunę z Basenem Infinity

Treyam, ogromny basenem z hotelem.
1 003

Arabia Saudyjska ujawniła kolejny element niezwykłego projektu Neom, który ma na celu przekształcenie pustynnego krajobrazu w turystyczny raj. Najnowsza perła w koronie tego przedsięwzięcia to Treyam, futurystyczny ośrodek, który łączy lagunę z ogromnym basenem bez krawędzi o długości 450 metrów, wraz z luksusowym hotelem.

 

Treyam, składa się z mostu z ogromnym basenem bez krawędzi o długości 450 m łączącego lagunę z hotelem.

Architektoniczna Innowacja nad Laguną

Projekt Treyam, który przypomina most, ma połączyć północne i południowe brzegi laguny w przybrzeżnej lokalizacji Arabii Saudyjskiej. Konstrukcja ta, będąca dziełem Marka Fostera Gage’a, Bashayera Bamohsena i Joe Tabeta, stanowi ciekawe inżynieryjne osiągnięcie. Właściwa część mostu składać się będzie z dwóch odcinków,  przy czym dolne partie zostaną zaadaptowane na pokoje hotelowe. Każdy z nich zapewni gościom niezwykłe doświadczenie dzięki szklanej podłodze i sufitowi, oferującym panoramiczne widoki na otaczającą naturę.

 

450-metrowy basenowi bez krawędzi na dachu hotelu

Basen Infinity: Wizytówka Ośrodka

Nad pokojami hotelowymi znajdować się będzie główna atrakcja ośrodka – basen typu infinity. Ten niezwykły element architektoniczny, oprócz zapewnienia przestrzeni do kąpieli i relaksu, wkomponowany zostanie w zieleń, zacienione strefy i chodniki, tworząc harmonijną całość z otoczeniem. Basen na dachu, znajdujący się 36 metrów nad poziomem morza, zaoferuje gościom niezapomniane wrażenia, dając wrażenie unoszenia się w powietrzu i zapewniając zapierające dech w piersiach widoki na lagunę i rozległe wody.

 

Most o długości 450 m  

 

Udogodnienia na Międzynarodowym Poziomie

W głównej części mostu zlokalizowane zostaną różnorodne udogodnienia, w tym tereny zewnętrzne przeznaczone do odnowy biologicznej i fitness, zabiegi spa oraz zajęcia na wodzie, takie jak nurkowanie i windsurfing. Film promocyjny Neoma prezentuje również mniejszy basen i tarasy, które mają stanowić integralną część ośrodka.

 

 

 

Harmonia z Naturą

Neom w swoim komunikacie prasowym podkreśla, że innowacyjna fasada mostu z daleka tworzy iluzję przypominającą zachód słońca. Projektanci zadbali o to, aby zarówno górne, jak i dolne piętra oferowały panoramiczne widoki, jednocześnie wtapiając się w krajobraz i zachowując naturalną integralność linii brzegowej.

Treyam zlokalizowany jest niedaleko linii nad Zatoką Akaba, gdzie koncentrują się najnowsze saudyjskie inwestycje, w tym Elanan, Xaynor i Projekty Zarduna.

 


Źródło: Neom