Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Niebawem startuje Land Rover Kite Cup!

1 091

W tym roku mekką najlepszych polskich kitesurferów będzie Rewa, Jastarnia i Puck.

 

Land Rover Kite Cup to cykl zawodów w randze Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu. Na żeglarskiej mapie sezonu 2022 przygotowano trzy przystanki. Sportowcy rywalizować będą 16-18 czerwca w Rewie, 22-24 lipca w Jastarni oraz 11-14 sierpnia w Pucku.

Rozgrywane po raz 17. zawody odbędą się pod banderą Land Rover, czyli marki samochodów luksusowych i kultowych modeli terenowych. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo organizatorzy zdecydowali się przekazać 100 zł od wpisowego każdego zawodnika na ochronę Morza Bałtyckiego i działania Fundacji Mare.

 

 

Zawody Land Rover Kite Cup, zostaną rozegrane w trzech miastach: Rewie, Jastarni i Pucku w 4. konkurencjach głównych: freestyle, formula kite, arrows open oraz po raz drugi wing foil. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu oraz Polskie Stowarzyszenie Wing, powstałe w tym roku. W ubiegłym sezonie zawodnicy rywalizowali o pierwsze w polskiej historii wingfoila tytuły, a obecnie PS Wing opracował już ramę szkolenia i certyfikuje instruktorów.

 

Kitesurferzy zjednoczeni dla ochrony Bałtyku i bezpieczeństwa na wodzie
W tym roku organizatorzy zdecydowali się przekazać 100 zł od wpisowego każdego zawodnika na ochronę Morza Bałtyckiego i działania Fundacji MARE. Dodatkowo będzie prowadzona specjalna kampania edukacyjna.  Organizatorom zależy na zwiększaniu świadomości zagrożeń i umiejętności niesienia pomocy ofiarom niebezpiecznych zdarzeń na wodzie, dlatego planują organizację szkoleń z podstawowych zasad reanimacji i ratownictwa oraz pracy z urządzeniami ratowniczymi dla dzieci i dorosłych.

 

Rover Kite Cup 2022 program — zapisy

Zawody Land Rover Kite Cup, odbędą się w trzech miejscowościach: Rewie, Jastarni i Pucku. W dyscyplinie kiteboarding rozegrane zostaną konkurencje: formula kite, freestyle i A’s. W konkurencji wingfoli: race, freestyle i wave.
W rywalizacji może wziąć udział każdy sportowiec. Wystarczy w pierwszym dniu zawodów zgłosić się między 8:00 a 9:30 do biura zawodów i zarejestrować.

 

Pierwszy możliwy start, jeśli będą odpowiednie warunki wiatrowe, czyli minimum 7 węzłów, zaplanowany jest na godzinę 11:00.

  • 16-18 czerwca, Rewa: Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski Freestyle i A’s. Biuro zawodów na plaży w strefie zawodów.

  • 22-24 lipca, Jastarnia: Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski
    w Wingfoilu. Biuro zawodów na plaży w strefie zawodów.

  • 11-14 sierpnia, Puck: Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski
    w Formule Kite i Wingfoilu. Biuro zawodów na terenie MOKSiR Puck w porcie jachtowym.

 

W czasie zawodów będzie można zapoznać się z najnowszymi, luksusowymi samochodami marki Land Rover oraz przetestować sprzęt sportowy przygotowany przez partnerów.

Zwycięzców pierwszego cyklu Land Rover Kite Cup, poznamy w sobotnie popołudnie, 18 czerwca. Wtedy także rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 20 000 zł ufundowane przez partnerów oraz nagrody finansowe o wartości 10 000 zł.

Więcej na: www.landroverkitecom.pl oraz na kanałach social media.

 

PARTNERZY CYKLU: PZKite Polski Związek Kiteboardingu, PSKite Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu, PSWing Polskie Stowarzyszenie Wing, PZŻ Polski Związek Żeglarski, Gmina Kosakowo, Miasto Puck, MOKSiR Puck, Mieczysław Struk Marszałek Województwa pomorskiego, Rescue, World Sailing Class Associacion, IKA The International Kiteboarding Association, IWSA the International Wing Sports Association, Formula Kite Olympic Kiteboarding, Fundacja MARE, Fundacja FRANCOR, Fundacja ANDER.

 

zostaw komentarz