Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Nadmuchiwany SUP Chasm-Lite – najlżejszy najtańszy i najbardziej kompaktowy?

691

 Nadmuchiwane deski SUP cieszą się coraz większą popularnością na naszych rodzimych wodach. Nie tylko ze względu na ich łatwość użytkowania czy prostą zwartą konstrukcję, ale i lekkość, co w praktyczny sposób przekłada się na ich przenoszenie, szczególnie gdy w grę wchodzi dłuższy dystans do wody.

 

Zdaniem producenta Chasm-Lite jest ponoć tym najlżejszym z najlżejszych i najmniejszych z desek SUP na świecie. Większość nadmuchiwanych desek oscyluje wokół wagi od 9 do 14 kg, przy czym niektóre mogą ważyć nawet 23 kg.
 
 
Chasm-Lite nadmuchiwany sup stand-up paddle deska paddle board
Chasm-Lite można zmieścić do plecaka o wymiarach 457 na 330 na 152 mm, typu Dry Bag / fot.: arch./ kickstarter Kokopelli
 
Według producenta Chasm-Lite można zmieścić do plecaka o wymiarach 457 na 330 na 152 mm, typu Dry Bag uzyskując przy tym wagę zaledwie 5,9 kg. Napompowana za pomocą dołączonej do zestawu pompki deska mierzy 305 × 76 × 15 cm. Jej objętość wynosi 290 litrów, maksymalny ciężar pada i ładunku to 11,3 kg.

 

Chasm-Lite nadmuchiwany sup stand-up paddle deska paddle board

 
Zmniejszenie objętości i wagi uzyskano poprzez zmiany w gramaturze elementów konstrukcyjnych. Materiał o strukturze plastra miodu został umieszczony tylko w najbardziej newralgicznych częściach pokładu, gdzie jest najbardziej potrzebny.
 

Chasm-Lite nadmuchiwany sup stand-up paddle deska paddle board

 
W zestawie znalazły się tylko cztery D-ringi, służące jako punkty zaczepienia do linek bungee zabezpieczających sprzęt na pokładzie.
 

 

Chasm-Lite nadmuchiwany sup stand-up paddle deska paddle board
Foto.: arch./ kickstarter Kokopelli

 

Główny korpus deski wykonany jest z 500-denier PVC o splocie drop-stitch. Podsumowując, zarówno deskę, jak i akcesoria, w tym czteroczęściowe wiosło z włókna węglowego, z plecakiem włącznie, waga zestawu wynosi w sumie 9 kg.
 
Chasm-Lite jest obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarterze, jeśli wejdzie do produkcji, dostępna będzie w cenie 749 dolarów. Planowana cena detaliczna to 999 dolarów.

Źródło: Kickstarter

zostaw komentarz