Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Świat wokoło nas w jednym kadrze – sportowy Kodak PixPro SP360

41

Do niedana możliwość robienia filmów pod kątem 360 stopni była zarezerwowania dla profesjonalnego sprzętu. Niewiele na rynku pojawiło się do tej pory programów, które by to umożliwiały. Czy firma Kodak swoim nowym produktem PixPro SP360 ActionCam zmieni ten stan?

Na pierwszy rzut oka wygląd korpusu w kształcie pudełka zwieńczonego kopułą obiektywu, nie sugeruje żadnych innowacji. Pozory mogą jednak mylić. Bowiem możliwość zdalnego sterowania za pomocą Wi-Fi lub przy pomocy urządzenia mobilnego z systemem iOS/Android lub komputera, jest rozwiązaniem, które pozwala na zwiększenie możliwości kamery.  Nie musimy jednak korzystać z wszystkiego od razu, ponieważ PixPro 360 ma też swoje własne menu na ekranie LCD.
kodakpixprosp360-2
Kamera może pracować w  jednym z pięciu trybów: dzięki unikalnej soczewce mamy możliwość zrobienia materiału pod kątem 212º z kopuły, panoramy 360 °, w kształcie pierścienia lub kuli i górnego lub dolnego widoku na podzielonym ekranie, który jednocześnie pokazuje obraz w 180º.
 Końcowa edycja materiału wideo zrzuconego do komputera, może składać się z ujęć widocznych pod różnymi kątami i w różnych trybach wyświetlania.
Waga kamery to jedynie 103 gramy, w środku znajduje się 16-megapikselowy sensor CMOS.  Format zapisu wideo MP4, w rozdzielczości 1080p /30fps na karty Micro SD lub SDHC . Zasilanie jest dostarczane przez akumulator litowo-jonowy, który pozwala użytkownikom na filmowanie przez  około 160 minut. SP360 jest również odporny na kurz, wodoodporny, odporny na upadek z wysokości 2 metrów  i temperatury do -10 ° C.
PixPro 360 jest już dostępny i kosztuje w USA 349 dolarów w wersji podstawowej.
zostaw komentarz