Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Sportowy podwodny baryskaf

427

Holenderska firma U-Boat Worx opisuje swój najnowszy wypust jako „podwodne Ferrari”.

Podobnie jak w tych wspaniałych samochodach HP Sport Sub 2 ma dwa fotele i jest czerwony. Na tym jednak kończą się podobieństwa. Sub 2 zanurza się bowiem do głębokości 100 m na sześć godzin.
Kompaktowy model  ma opływowy kształt,  nowoczesny  kadłub z akrylu,  mierzy 285 cm  długości i 235 cm szerokości, przy 136 cm wysokości.

Dwa bezszczotkowe silniki elektryczne o mocy 2,7 kW dostarczają napędu poziomego, natomiast cztery silniki o mocy 2,7 kW zapewniają pionowy pęd.  Maksymalna prędkość batyskafu na powierzchni to 3 węzły ( 5,6 km/h) i  2 węzły (3,7 km/h) pod wodą.  Istnieje też możliwość zmiany silników poziomych na dwa mocniejsze, o mocy  5,5 kW, co zacznie zwiększa prędkość Suba 2 do 5 węzłów (9,3 km/h) na powierzchni i 3 węzłów pod wodą.

 
Energia dostarczana jest z baterii litowo-jonowej o mocy 21,6 kWh, czas ładowania to jedyne 4 godziny. 
Na pokładzie znajduje się również zapasowy akumulator, który w sytuacjach awaryjnych zapewni zasilanie systemów na czas do 96 godzin. Sterowanie odbywa się za pomocą podwójnego joysticka. W standardowym wyposażeniu naszego sportowego batyskafu znajdziemy klimatyzację, system komunikacji podwodnej i echosondę. Dodatkowe wyposażenie obejmuje sonar, podwodne oświetlenie i system nawigacji.

Jak można się spodziewać cena 1.350.000 dolarów zawiera HP Sport Sub 2, szkolenie i certyfikację DNV-GL.

 Produkcja  zaplanowana została na  trzeci kwartał 2015 r.
Źródło: U-Boat Worx

zostaw komentarz