Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Zakończono poszukiwania wraku Niszczyciela HMAS Vampire I

2 320

Dwa okręty Royal Australian Navy przez tydzień przeprowadzały poszukiwania niszczyciela z II Wojny Światowej HMAS Vampire I.

 

Najnowsze dane zabrane na podstawie informacji z lokalnych źródeł, relacji ocalałych i zapisów fotograficznych z bitwy okrętu, nie doprowadziły do odnalezienia wraku, jednakże przyczyniły się do wszczęcia poszukiwań.

[FMP]

Według ostatnich badań można przypuszczać, że okręt po 77 latach spoczywa na głębokości około półtora kilometra, na dnie morskim poniżej miejsca swojej ostatniej bitwy, u wybrzeży Sri Lanki.

 

fot.: navy au

Niszczyciel HMAS Vampire I zatonął podczas japońskiego nalotu 9 kwietnia 1942 r., wraz z dziewięcioma australijskimi marynarzami.

 

W trakcie poszukiwań zbadano i zeskanowano około 150 mil kwadratowych dna morskiego, które mogło znajdować się pod miejscem ostatnich działań jednostki. Dalsze poszukiwania wraku będą wymagały bardziej specjalistycznego sprzętu.

fot.: navy au

Zdaniem dowództwa zebrane dane pozwolą na poszukiwania, które ostatecznie zakończą się lokalizacja Niszczyciela HMAS Vampire I.

 

źródło: navy au

[/FMP]

 


 

Zobacz także: ARCHEOLOGIA PODWODNA 

 


 

zostaw komentarz