Magazyn nurkowanie, podróże, biologia morska, ekologia, fotografia podwodna i sporty wodne

- Ad -

Zakończono poszukiwania wraku Niszczyciela HMAS Vampire I

698

- Ad -

Dwa okręty Royal Australian Navy przez tydzień przeprowadzały poszukiwania niszczyciela z II Wojny Światowej HMAS Vampire I.

 

Najnowsze dane zabrane na podstawie informacji z lokalnych źródeł, relacji ocalałych i zapisów fotograficznych z bitwy okrętu, nie doprowadziły do odnalezienia wraku, jednakże przyczyniły się do wszczęcia poszukiwań.

Według ostatnich badań można przypuszczać, że okręt po 77 latach spoczywa na głębokości około półtora kilometra, na dnie morskim poniżej miejsca swojej ostatniej bitwy, u wybrzeży Sri Lanki.

 

fot.: navy au

Niszczyciel HMAS Vampire I zatonął podczas japońskiego nalotu 9 kwietnia 1942 r., wraz z dziewięcioma australijskimi marynarzami.

 

W trakcie poszukiwań zbadano i zeskanowano około 150 mil kwadratowych dna morskiego, które mogło znajdować się pod miejscem ostatnich działań jednostki. Dalsze poszukiwania wraku będą wymagały bardziej specjalistycznego sprzętu.

fot.: navy au

Zdaniem dowództwa zebrane dane pozwolą na poszukiwania, które ostatecznie zakończą się lokalizacja Niszczyciela HMAS Vampire I.

 

- Ad -

źródło: navy au

 


 

Zobacz także: ARCHEOLOGIA PODWODNA 

 


 

zostaw komentarz

- Ad -