Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Zofia Klepacka wystartuje w Mistrzostwach Europy klasy RS:X w Helsinkach

342

Zosia Klepacka jest już w Finlandii, gdzie 2 lipca rozpoczynają się prestiżowe Mistrzostwa Europy w windsurfingowej klasie RS:X.

Zosia wraz ze swoim brązowym medalem z Igrzysk Olimpijskich w Londynie na koncie, jest jedną z faworytek zawodów. Obecnie windsurferka zapoznaje się z akwenem Hernesaari i intensywnie trenuje. Klepacka znajduje się na wznoszącej fali. Zdobyła już 3 złote medale w tym sezonie! Jej ostatni sukces to zwycięstwo w Pucharze Europy w Holandii. Dlatego też fani kibicują Zosi, aby mogła wzbogacić swoją kolekcję o czwarty medal, tym razem z Helsinek.
W zawodach weźmie udział ok. 200 zawodników. Regaty mają miejsce na terenie świetnie ulokowanego akwenu Hernesaari. Jego położenie powoduje, iż obszar, na którym rozegrają się zawody tworzy naturalną arenę i widzowie mogą cieszyć wzrok wyścigami będąc na brzegu Hernesaari, jak również znajdując się na okolicznych wyspach.

Klepacka bardzo długo przygotowywała się do mistrzostw nad Jeziorem Zegrzyńskim, gdzie woda jest płaska, wokół znajduje się dużo wysepek, a wiatr jest zmienny – są to warunki podobne do tych, które zawodniczka zastanie w Finlandii.

Podczas zeszłorocznych mistrzostw w Mondello na Sycylii Polacy zdecydowanie triumfowali. Paweł Tarnowski wywalczył złoty medal, Małgorzata Białecka srebro, a Zofia Klepacka brąz. To był jej czwarty medal mistrzostw Europy – zawodniczka zdobyła dotychczas w mistrzostwach kontynentu jedno złoto oraz trzy brązowe medale. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego Zosia podczas tegorocznych mistrzostw nastawia się na zwycięstwo.

– Podczas ostatnich zawodów w Holandii, Francji i Krynicy Morskiej zdecydowanie złapałam wiatr w żagle. Trzy razy pod rząd zajęłam pierwsze miejsce co dodało mi energii oraz zapału do dalszych intensywny treningów. Poza tym moi kibice stanowią dla mnie ogromne wsparcie. Po zwycięstwie w Pucharze Europy dostaję mnóstwo motywujących wiadomości. Na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy wywalczyłam 3. miejsce, co pozostawiło we mnie lekki niedosyt. W Helsinkach celuję wyżej! Mam nadzieję, że uda mi się zwyciężyć. Zawody w Finlandii mają bardzo wysoką rangę i stanowią dla mnie priorytet podobnie jak i Finał Pucharu Świata w Melbourne, na który jadę w grudniu – mówi Zofia Klepacka, którą w karierze sportowej wspierają jej sponsorzy: Volkswagen Samochody Użytkowe i Polska Grupa Energetyczna.

Trzymamy kciuki za Zosię i życzymy powodzenia 🙂

źródło: informacja prasowa
zostaw komentarz