Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Zostań Twardzielem. Dołącz do Ogólnopolskigo Zimowego Spływu Obrą – Oberstrong

121

 27 lutego startuje „OBERSTRONG” –  kuźnia twardzieli. XII Ogólnopolski Zimowy Spływ organizowany  przez Nadobrzański Klub Płetwonurków „Obra” w Skwierzynie.

Spływ Obrą o tytuł „OBERSTRONGA”
Jest to cykliczna impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Celem jest pokonanie wpław wyznaczonego odcinka rzeki. Uczestnicy (zazwyczaj kilkudziesięciu) mogą być ubrani (ale nie muszą) wyłącznie w kombinezony nurkowe typu mokrego.

Niby nic trudnego…ale
Jeśli dodamy do tego niejednokrotnie ujemną temperaturę powietrza, kry lodowe, wartki nurt krętej rzeki, mnóstwo zwałów drzew blokujących przeprawę, wtedy uczestnik musi zmierzyć się ze swoimi słabościami fizycznymi i psychicznymi.

Długość przeprawy to około 8 km
Nie ma najmniejszego znaczenia czy uczestnik dopłynie pierwszy czy ostatni. Wystarczy że w ogóle dopłynie, a wtedy z pewnością zasługuje na tytuł OBERSTRONGA a każdy OBERSTRONG rzecz jasna nagradzany jest przepięknym certyfikatem potwierdzającym przepłynięcie odcinka rzeki.

Zabezpieczenie
Oczywiście nie może tego zabraknąć. Cała trasa spływu zabezpieczana jest przez wiele łodzi ratowniczych, a na brzegu zawsze czeka sztab ludzi również dbających o bezpieczeństwo.

Po zakończeniu spływu przydałoby się nabrać trochę sił przed czekającą biesiadą…
W tym celu przygotowaliśmy posiłek regeneracyjny a później obiad podczas ceremonii wręczenia certyfikatów i losowania nagród.
Dodatkowo, dla chętnych w ramach spływu „OBERSTRONG” odbędą się zawody na czas w czterech kategoriach wiekowych.

1. Mężczyźni w wieku do 35 lat włącznie I miejsce puchar Starosty Międzyrzeckiego, II miejsce puchar Przewodniczącego Rady Powiatu

2. Mężczyźni w wieku od 36 lat do 50 włącznie – I miejsce puchar Burmistrza Skwierzyny, II miejsce puchar Przewodniczącego Rady Gminy

3. Mężczyźni w wieku 51 lat i więcej – I miejsce puchar Wójta Bledzewa II miejsce puchar Przewodniczącego Rady Gminy
4. Kobiety bez podziału na kategorie wiekowe

W puli nagród znajdzie się kilka o znacznej wartości !!!

Zgłoszenia na stronie Nadobrzańskiego  Klubu Płetwonurków „Obra” 

zostaw komentarz