Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

FiFish E-GO modułowy dron podwodny ze stajni Qysea

FiFish E GO dron modułowy
1 350

Podwodne drony to coraz bardziej popularne narzędzia wykorzystywane do odkrywania i badania podwodnego świata. Ich rozmiary i zwarta konstrukcja dają szerokie pole do popisu w kwestii zastosowania. Jednakże to, co stanowi zaletę, może być także wadą, szczególnie gdy nasze urządzenie jest z nami daleko do domu.

 
FiFish E-GO firmy Qysea jest podwodnym dronem o innowacyjnej, modułowej konstrukcji. Jego aluminiowy korpus jest zaprojektowany w taki sposób, aby możliwe było łatwe wyjęcie i ponowne zainstalowanie poszczególnych komponentów.
Takie rozwiązanie ułatwia modernizację i serwisowanie urządzenia, pozwala również na kompaktowe spakowanie drona.
 
 
 

W E-GO  zamontowano sześć elektrycznych silników, które zapewniają manewrowość w każdym kierunku, w tym 360-stopniową zdolność do obrotów. Większa o około 30% powierzchnia łopatek śmigła, pozwala na maksymalną prędkość 3,5 mil na godzinę lub 5,6 km / h. Głębokość standardowa pracy urządzenia to 100 metrów, ale producent oferuje możliwość poszerzania funkcjonalności do 200 metrów.
 
Zewnętrzne porty drona pozwalają na podłączenie aż sześciu dodatkowych urządzeń lub narzędzi, co zwiększa jego funkcjonalność.
 
Ten podwodny dron wykorzystuje dwie zamontowane na zewnątrz baterie litowe o pojemności 69,12 Wh, co pozwala na wymianę na nowe zasilanie pojedynczo, bez konieczności wyłączenia zasilania. Ładowanie baterii wystarcza na ponad 2,5 godziny pracy.
 
FiFish E GO dron modułowy
FiFish E GO dron modułowy

 

 
Kamera typu 4K/30 kl./s z nowym obiektywem szerokokątnym (176 stopni na lądzie i 146 stopni pod wodą), jest wyposażona w cztery reflektory o łącznej mocy 10 000 lumenów. Dzięki temu E-GO zapewnia jasne i wyraźne nagrania w słabych warunkach oświetleniowych.
 
 
Zastosowanie algorytmów opartych na sztucznej inteligencji w oprogramowaniu sterującym w podwodnym dronie FiFish E-GO umożliwia pracę urządzenia w stabilnych warunkach nawet w burzliwej wodzie, pozwala również precyzyjnie namierzać cele, a nawet zliczać ryby w swoim polu widzenia. Urządzenie jest też w stanie usuwać plankton i zawieszone cząstki ze zdjęć, co w efekcie pozwala na uzyskanie bardziej klarownych obrazów.
 
FiFish E-GO  jest już dostępny na stronie internetowej firmy Qysea w cenie 6499 USD.