Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Greccy i włoscy archeolodzy współpracują nad zachowaniem pozostałości starożytnego miasta Epidaurus

266

Celem projektu jest zachowanie zatopionych rzymskich pozostałości archeologicznych.

 

Działania związane są z częścią pilotażowego programu szkolenia dotyczącego ochrony morskich pozostałości archeologicznych, zorganizowanego i realizowanego we współpracy z grecką Agencją Archeologii Morskiej i włoską Szkołą Archeologiczną w Atenach.

Program BLUEMED jest projektem europejskim i obejmuje Cypr, Chorwację, Włochy i Hiszpanię.

Po raz pierwszy w tym roku Agencja Archeologii Morskiej uczestniczy w programie, który rozpoczął się 3-4 lipca 2017 r. w części teoretycznej.
Dotyczy metod ochrony morskich stanowisk archeologicznych, zapobiegania degradacji biologicznej w trakcie prac dokumentowania, przywracania i utrzymywania artefaktów podwodnych dziedzictwa kulturowego.

 

Projekt BLUEMED
Głównym celem pod przywództwem Włoch jest wspieranie odpowiedzialnej i zrównoważonej turystyki na obszarach przybrzeżnych i morskich wysp Morza Śródziemnego, w celu waloryzacji podwodnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturalnego.

W czasach antycznych od VI wieku p.n.e. do IV wieku n.e. Epidauros, starożytne greckie miasto położone nad Zatoką Sarońską, znane było m.in. z najsłynniejszego sanktuarium Asklepiosa. Obecnie jest stanowiskiem archeologicznym.

Źródło: news amna

zostaw komentarz