Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Najbardziej ekstremalna zjeżdżalnia wodna na świecie

403

Jeśli zjazd w miejscowym basenie uważasz za świetną zabawę, to najbardziej ekstremalna zjeżdżalnia wodna na świecie jest dla ciebie.

Najwyższa konstrukcja wodna świata została otwarta w USA, w Kansas City. Verrückt, czyli „szalona” znajduje się  w parku wodnym  „Schlitterbahn” i wznosi się na 51,4 m wysokości. Została zaprojektowana przez Jeffa Henry i Johna SCHOOLEY.
Proces projektowania i tworzenia trwał ponad rok, a jej rekordowa wysokość została już  potwierdzona przez Księgę rekordów Guinnessa pod koniec kwietnia.
Konstrukcja została zaprojektowana dla czteroosobowych pontonów. Przejażdżka 183 metrową trasą, rozpoczyna się na 51,4 metrach, czyli na wysokości 17 piętra, to wyżej niż Wodospad Niagara i Statua Wolności, by z prędkością do 105 kilometrów na godzinę znów wspiąć się na 15 metrowe wzniesienie i dopiero po pokonaniu go zakończyć jazdę.
Do niedawna rekord Guinnessa dla najszybszej zjeżdżalni należał do Insano, brazylijskiej konstrukcji w miejscowości Fortaleza, wybudowanej 1898 roku, o wysokości 41 metrów, czyli  sięgającej 14 piętra, gdzie jazda po niesamowitej stromiźnie z prędkością 105 kilometrów na godzinę, trwa około 5 sekund.
Poprzedni rekord w kategorii najwyższej na świecie konstrukcji wodnej należał również do Brazylii, w kurorcie Barra do Piraí znajduje się park wodny „Águas Quentes Country Club”, ze swoim  słynnym Kilimanjaro i wysoką na 50 metrów atrakcją, w której można „zjechać” lub jak kto woli polecieć w dół z prędkością 91 kilometrów na godzinę.
zostaw komentarz