Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Nowe, szybkie kart pamięci od Sony

1 075

Po kartach o pojemności 1 TB czas na coraz większe prędkości. Sony CFexpress Type B to ciekawa propozycja dla amatorów filmów i zdjęć w wysokiej rozdzielczości.

 

Karta jest około 3 razy szybsza niż wszystkie dotychczasowe karty CFast Sony (z prędkością odczytu 530 MB / s) Prędkości zapisu sięgają bowiem 1480MB / s, co wydaje się spełniać oczekiwania i wymagania fanów zapisu w bardzo wysokiej jakości.

W porównaniu do istniejących na rynku kart pamięci, prędkości odczytu CFexpress do 1700MB / s, pozwoli na przesyłanie w bardzo krótkim czasie dużych ilości danych.

Sony do karty dopasowuje także nowy czytnik kart CFexpress. MRW-G1 jest zoptymalizowany pod kątem Sony CFexpress Type B i w pełni wykorzystuje szybkość odczytu karty. Czytnik jest również zgodny z kartą Sony XQD serii G i serii M.

Karta ma ponadprzeciętną wytrzymałość na upadki z wysokości do 5 metrów. Jest odporna na temperaturę, promieniowanie rentgenowskie, antystatyczne, posiada osłonę chroniącą przed promieniami UV, dzięki czemu doskonale sprawdza się w trudnych warunkach w trenie.

Zarówno czytnik kart CFexpress MRW-G1 jak i sama karta Sony CFexpress Type B, pojawią się na rynku z początkiem lata 2019 roku, wstępnie o pojemności 128 GB, większe 256 GB i 512 GB dostępne będą w późniejszym czasie.

źródło: Sony

zostaw komentarz