Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Nowość od Insta360 do kamerki X3 – przeźroczysta obudowa do fotografii podwodnej

2 805

Nowa propozycja obudowy podwodnej Insta360 zapewne wzbudzi zainteresowanie wśród nurków i miłośników fotografii podwodnej. Firma przedstawiła nowe wodoodporne etui dla swojego aparatu X3, które daje pełną swobodę w tworzeniu ujęć 360 stopni bez zakłóceń w kadrze.

 
Insta360, znana marka w dziedzinie kamer 360 stopni, wypuściła na rynek nową dedykowaną obudowę do fotografii podwodnej. Chcąc poprawić komfort ujęć szczególnie tych pod wodą, firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom fotografów podwodnych i zaoferowała nie tylko przeźroczystą obudowę, ale i kijek do selfie, którego nie zobaczymy w kadrze.
 
Aparat Insta360 X3, który zadebiutował na rynku we wrześniu 2022 roku, już zdobył uznanie wśród entuzjastów fotografii 360 stopni. Wyposażony w podwójne czujniki 1/2 cala o rozdzielczości 48 MP, kamerę pozwalającą na nagrywanie filmów o jakości 5,7K w technologii 360 stopni, a także na robienie zdjęć o rozdzielczości aż 72 MP.
 
Jednakże pod wodą korzystanie z aparatu X3 było dotychczas utrudnione ze względu na kłopotliwą obudowę, która czasami wchodziła w kadr i pojawiała się na nagraniach. Według firmy teraz, w nowym modelu obudowy, możliwe jest tworzenie płynnych ujęć podwodnych, ponieważ specjalna struktura kopuły kompensuje załamanie wody i zapobiega problemom  z automatycznym łączeniem ujęć filmowych w jeden obraz.
 

 
Obudowa posiada normę IPX8, co pozwala na  zanurzenie do głębokości 50 metrów. Etui jest dostarczane z 10 wkładkami przeciwmgielnymi, które zostały zaprojektowane tak, aby zamglenie nie zepsuło nagrywanego materiału.
 

Obudowa Invisible Dive Case  dostępna jest w cenie 114,99 Euro lub w zestawie Invisible Dive Kit z aparatem X3, pływającym uchwytem, ​​114 cm niewidocznym kijkiem do selfie i osłoną obiektywu.