Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Nowy Mistrz Polski Regat Influencerów – wystartowali ostatni, skończyli na podium!

1 461

13 załóg, 70 uczestników, trzy stopnie podium, ale tylko jeden puchar dla zwycięskiej załogi. Właśnie zakończyła się siódma edycja Regat Influencerów o Puchar Róży Wiatrów. Na podium zawodów stanęli: Damaris Grzyb-Pośpiech, Daniel Grzyb, Laura Brzezinska, Hubert Gromadzki wraz ze sternikiem Witoldem Wójcikiem, odbierając dotychczasowy tytuł mistrzowski załodze złożonej z youtuberów: Bladii, Manoyek, Diabeuu i Gabi Kuczyńska.

 

To była już 7 edycja ogólnopolskich Regat Influencerów na Mazurach, która pobiła rekord liczby uczestników. Imprezę od lat organizuje ośrodek Róża Wiatrów w Węgorzewie, a jej ideą jest promowanie idei żeglarstwa, aktywnego wypoczynku i regionu Mazur.

 

 

Twórcy internetowi przyjeżdżają do nas już od 8 lat. To dla nich okazja, żeby nie tylko pobawić się w gronie innych osobowości internetowych, ale także zakosztować żeglarskiej rywalizacji i poznać region Mazur. Po 3-letniej covidowej przerwie zorganizowaliśmy kolejny event właśnie dlatego, że tak wielu odwiedzających nas twórców o niego pytało. Z roku na rok zwiększa się liczba załóg startujących w regatach, dzięki czemu rywalizacja staje się jeszcze bardziej zacięta! – mówi Bartek Milewski, organizator Regat Influencerów.

W tym roku na starcie regat pojawiło się aż 70 uczestników, dla których poza udziałem w żeglarskich Mistrzostwach Polski, była to również okazja do spotkania się z innymi twórcami oraz fanami, którzy licznie przybyli dopingować swoich idoli.

 

 

Nowy Mistrz Polski w regatach Influencerów

W tym roku aż 12 załóg próbowało odebrać tytuł mistrza 6 edycji ekipie złożonej z youtuberów: Bladii, Manoyek, Diabeuu i Gabi Kuczyńska. Jednak po złote medale i Puchar Róży Wiatrów sięgnęła załoga w składzie: Damaris Grzyb-Pośpiech, Daniel Grzyb, Laura Brzezinska, Hubert Gromadzki wraz ze sternikiem Witoldem Wójcikiem.

Niesamowite przeżycie, od samego początku czuliśmy się wspaniale zaopiekowani przez Witka, naszego sternika. Już od startu czuliśmy się zwycięzcami, i dokładnie tak się stało. Koniecznie wrócimy w przyszłym roku, żeby obronić nasz tytuł! – opowiadała po ceremonii Damaris Grzyb-Pośpiech.

Wypłynęliśmy jako ostatni, ale od początku spodziewaliśmy się wygranej. Ogromne doświadczenie Witka Wójcika, który był naszym sternikiem, pozwoliło nam szybko nadrobić i wysunąć się na prowadzenie — dodał Hubert Gromadzki.

Regatach wzięło udział wielu dobrych żeglarzy, a niewielkie różnice w tabeli wyników pokazują tylko, jak wysoki poziom reprezentowali uczestnicy — podkreślił sternik zwycięskiej załogi.

Na drugim stopniu podium zameldowała się załoga w składzie: Kamila Worotnicka (Luure), Michał Worotnicki (Worot), Maciej Podstawka (Bądź na bieżąco), Anna Habaj (Bądź na bieżąco extra), Nadia Długosz, Jędrzej Zator ze sternikiem Magdaleną Sadowską. Zaraz za nimi załoga Cyber Mariana – Szymon Pawlak (Okiem Drona), Janusz Surwalski, Max Makowski ze sternikiem Maciejem Smolarczykiem.

Źródło: Regaty Influencerow