Najnowsze informacje - nurkowanie, podróże, fotografia podwodna i sporty wodne

Pierwszy latający Jetpack do kupienia już niebawem

529

Jb-10, latający plecak z dwoma silnikami turbinowymi trafi do sprzedaży. Produkt już od maja 2017 roku będzie dostępny na rynku.

W najnowszej wersji Jb – 10 poprawione zostały osiągi. Zwiększono przyśpieszenie o około 7 procent i wydajność w stosunku do poprzedniego modelu, który ma zdolność do unoszenia się z prędkością do 305 metrów na minutę. Zwiększył się też czas eksploatacji o 5-10 minut w powietrzu, oczywiście w zależności od ilości paliwa.

 

Plecak dostępny po szkoleniu

Zespół lotniczy Jetpack Aviation pracuje nad systemem na uwięzi elektrycznej, który pozwoli na naukę latania w ośrodku szkoleniowym.  Rozwiązanie to, pozwoli na szkolenie z podobną dynamiką lotu, lecz bez uruchamiania silników turbinowych, które dla niewprawnego pilota mogą być trudne do opanowania.

Zespół pracuje również nad inną wersją turbinowego plecaka. Do nowego projektu użyto po trzy turbiny na każdym boku, czyli razem sześć o mniejszych rozmiarach, zamiast jak dotąd dwóch, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa w przypadku awarii silnika. Testy nowego plecaka odbędą się na początku przyszłego roku.

fot.: Jetpack Aviation

jb-10-jetpack-european-flights-on-sale-1www

jb-10-jetpack-european-flights-on-sale-2wwwfot.: Jetpack Aviation
źródło: Jetpack Aviation

 

jb-10-jetpack-european-flights-on-sale-3www

fot.: Jetpack Aviation

zostaw komentarz